Wpis z mikrobloga

Przyjęło się mówić, że jak brakuje nam jakiegoś składnika odżywczego, to nasz organizm sam się o niego upomina. "Mam nieodpartą ochotę na czekoladę? Na pewno organizm woła o magnez!". A tymczasem jak widać, organizm nie zawsze jest najlepszym przewodnikiem, tego co potrzebujemy.

W przypadku suchego kaca, w odróżnieniu do głodu alkoholowego, organizm przechodzi do ofensywy i wchodzi w tryb, w którym to, co nam się dotychczas kojarzyło z piciem jest wystarczające, by wywołać następstwo upicia alkoholu.
Organizm ma więcej tego typu mechanizm, jak np. bóle fantomowe odczuwane w amputowanych członkach czy wzrost ciśnienia tętniczego, gdy odstawimy sport.

Dzięki za wszystkie działania wykopujące, jestem jak zawsze wdzięczny w duchu. Link do mojego znaleziska tu

#gruparatowaniapoziomu #piwo #wodka #abstynencja #zdrowie #psychologia #ciekawostki
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adametto: puściłem w tempie 2x i nadal narracja nie jest zbyt szybka.
Specjalnie to robisz, żeby filmiki miały jakąś określoną długość, czy o co chodzi?
@padobar: Ja tak po prostu mówię :) Co prawda w istocie nie robię 15 minutowych filmów, bo dzisiejszy widz często nie ma tyle czasu (albo nie chce tyle poświęcać), a ja chcę się skupiać na najważniejszych w moim odczuciu aspektach, a nie rozmydlać filmu pustosłowiem. Więc jeżeli przyspieszając film dwukrotnie nadal wyłapujesz cały content, to nie pozostaje mi nic innego niż pogratulować Tobie rozwiązania na "zaoszczędzenie czasu", a sobie że udało