Wpis z mikrobloga

Skąd Ci wszyscy ludzie biorą pieniądze na to żeby jeść z panna w restauracjach? Skąd oni biorą hajs na fury za 100k?

Na mieszkania 70 m2 w centrum dużego miasta za 800k? I to młodzi ludzie. Nie rozumiem tego. Nie każdy przecież jest synem prezesa banku lub synem lekarza.
Sam byłem osobiscie w jednej pracy - jako kurier glovo. Aktualnie nie mam wogle pracy ani pieniędzy, brakuje mi na podstawowe potrzeby, nie mówiąc już o innych zachciankach. Skąd brać hajs na to wszystko? #pieniadze #gielda #pytanie #przegryw #warszawa
  • 27
@soshiu: Chciałeś do końca życia jeździć jako kurier glovo? Czy masz może jakiś plan, co byś chciał robić, jakie kompetencje są wymagane do danej aktywności, jak je zdobyć itp.? Jeśli nie zrobiłeś studiów, to może warto je zrobić, albo edukować się w inny sposób? Niestety Polska nie jest krajem, w którym jesteś w stanie żyć na przyzwoitym przyzwoitym poziomie wykonując podstawowe prace, niewymagające umiejętności i doświadczenia. Na pewno nie będąc etapie
@soshiu: jedzenie w knajpach w Warszawie nie jest wcale takie drogie, jak się wydaje. Jeśli ktoś złapał się na pracę w korpo, choćby na niższe stanowisko, to już może zarobić całkiem nieźle. Świetna fura to w 90% leasing (czyli stały koszt w okolicach 1000 zł/msc przez kilka lat). Jeśli jesteś singlem i zarabiasz w okolicy 4-5k na rękę, to da się w Warszawie żyć na przyzwoitym poziomie.
@soshiu: Młodzi mają kasę głównie z majątków rodzinnych, zanim się dorobisz od zera to minie kilkadziesiąt lat, oczywiście pod warunkiem, że wybrałeś sobie odpowiednio dobrze płatny zawód, jednak większość ludzi nie dorabia się aż do śmierci.