Wpis z mikrobloga

Z życia Assay ASI/ Assay Management /Assa Group - tom I

Tyle się ostatnio działo, że zrobiłem taką małą aktualizację:

1. Rozwój Assay
Assay rośnie jak na drożdzach. Otwiera biuro w Poznaniu i Krakowie, gdzie już rekrutuje doradców do ściągania kolejnych pożyczek. Wg moich danych Assay działa już w: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, a teraz dojdzie Kraków i Poznań.
Kolejni nie-klienci będą mogli zarabiać na pożyczkach pod weksel wspierając super start-up'y. Tylko które start-up'y są takie super?
No, chyba, że zdecydują się zostać inwestorem w Assay lub w spółkach zależnych. Tak, jak radny z #olesnica który nic nie zarobił:
https://www.wykop.pl/wpis/65654753/assay-management-start-up-owy-radny-siemanko-jest-/

Stało się. Na profilu na LinkedIn Assay ma już 70 pracowników:
https://www.linkedin.com/company/assaygroup/
(screen w komentarzu)
Z czego w zarządzie siedzą 4 osoby, oraz jest 3 doradców zarządu.
Zatem do zwykłej pracy pozostały 63 osoby.
Pamiętacie jak pisałem o strukturze sprzedażowej Assay?
https://www.wykop.pl/wpis/64299153/assay-struktura-sprzedazowa-model-dzialania-aasay-/

To obecnie, wliczając managerów, doradców, asystentów, dyrektorów, supervisorów itd. - czyli wszystkie osoby zajmujące się ściąganiem kasy lub wspierąjace to działanie, w tym obszarze pracuje (wg danych LinkedIn) 36 osób! 36/63 = 57%
W porównaniu z tamtym wpisem doszło 11 nowych sprzedawców netto.
Dla porównania dział Portfolio Management zajmujący się rozwojem start-up'ów liczy sobie ledwo 8 osób.
Pięknie to wygląda.
Ale to nie koniec oczywiście. Na LinkedIn są ogłoszenia rekrutacyjne, ale tylko do sprzedaży. Obecnie zapraszają do Warszawy i Krakowa
(screen w komentarzu)

2. Sprawozdanie Finansowe za 2021 rok
Assay ASI tak się pięknie rozwinął, że aż mu strata urosła do 20,3 mln za w 2021r. (w 2020r. strata równa 12,3 mln)
https://www.wykop.pl/wpis/66620243/ol-szit-jedziemy-koncertowo-jest-juz-sprawozdanie-/

Co zatem robi Assay ASI? Powiększa zespół zaciągający kolejne pożyczki.
Jednocześnie będą rosnąć koszty i długi. To się musi udać!

3. Nowy prawnik
Assay zatrudnił nowego szefa działu prawnego. Tomek, jeśli to czytasz, to odezwij się na wykop. Pogadamy. Może jakieś AMA?

4. Nowy PRowiec
Nie wiem, czy do dla nas, ale jest też nowy PRowiec. Jacek - pozdrawiamy!

5. Oprocentowanie pożyczek
Mam już potwierdzone info, że Assay daje dwucyfrowe oprocentowanie pożyczek. Prawdopodobnie ok. 12% lub 13%.
Ale przypominam, że musi jeszcze zapłacić sprzedawcom: managerowi ok. 4%, a asystentowi ok. 3% (w sumie ok. 7%).
Zatem (jeśli oprocentowanie roczne to 12%), to Assay za 93zł otrzymane teraz, za rok musi oddać 112zł.
To daje wymaganą rentowność ze ściągniętego kapitału na poziomie 20,4% -> (12+7)/93
żeby mieć z czego wypłacać odsetki.
A przecież są jeszcze inne koszty: biuro, reklama, konferencje, samochody, paliwo itd.
Cytując prezesa:
"życzę powodzenia w osiąganiu sukcesów płynnościowych."

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji w komentarzach

Dla niewtajemniczonych: co to jest Assay?



Wybrane dane finansowe za 2021r.:
Strata:
w 2021r. 20,3 mln (w 2020r. 12,3 mln) -> Strata większa o ok. 65%!

Z czego koszt odsetek od pożyczek:
w 2021r. 4,9 mln (w 2020r. 0,9 mln) -> wzrost o ok. 450%!!

Pasywa:
w 2021r. 111,2 mln (w 2020r. 30,2 mln) -> wzrost o ok. 250%

Z czego zobowiązania wekslowe:
w 2021r. 60,2 mln (w 2020r. 21,5 mln) -> wzrost o ok. 200%!!

#assay
#assaymanagement
#assayasi
#finanse
#gielda
#inwestycje
#startup

dodatkowe tagi:
jak inwestuje assay?
co to jest assay?
assay fundusz
assay weksel
assay opinie
jak działa assay


virgola - Z życia Assay ASI/ Assay Management /Assa Group - tom I

Tyle się ostatni...

źródło: comment_1660672909jOWQamwGudSSdvwD17b62K.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Gamila_Ossadellud: dzieki

Gdzie jest nadzór?


Kurła, właśnie nie wiem. W sprawie lyoness uokik ustalał co się dzieje 7 lat!

Ale jest też inne pytanie. Mniejszego kalibru, ale dość ciekawe. Co uważają prawnicy assay'a?
  • Odpowiedz
@virgola: Co prawnicy mają uważać? Mają płacone to będą wysyłać pisma gdzie trzeba i przedłużać terminy itp.

Nie tylko UOKIK, co robi KNF?

Jak to jest możliwe, że w dobie internetu służby nie działają?

Jak służby zajmą się sprawą, powinieneś się do nich zgłosić z gotowym materiałem:)
  • Odpowiedz
@Gamila_Ossadellud: Zostanie im trochę smrodu w papierach. Może tak lubią.

Z KNF to jest jeszcze śmieszniej niż z UOKiK, bo KNF zachęca ludzi do sprawdzania w swoich rejestrach, czy firma jest nadzorowana z domniemaniem, że jeśli jest, to nie jest np. piramidą:

Szybką i wiarygodną weryfikację podmiotu możemy przeprowadzić za pomocą strony internetowej KNF: www.knf.gov.pl, na której znajduje się wyszukiwarka podmiotów, za pomocą której można sprawdzić, czy podmiot, z którego usług
  • Odpowiedz
@rosen: Dzięki, ale te posty pisze samo życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I zarząd Assaya oczywiście

ps.
Plusuj jak możesz. Dzięki temu zwiększamy zasięgi i może niektórzy klienci zastanowią się 2 razy zanim pożyczą im pieniądze.
  • Odpowiedz
@virgola: gdzie jest nadzór .....podsumuje ......w czarnej dupie.....oni się boją własnego pierdnięcia......a co dopiero sprawowanie nadzoru nad kimś .....nad kimś kto musi być poddany sprawiedliwej analizie ......ludzie ogarnięcie się......do faktycznego działania.
  • Odpowiedz
czy komunikowales się z aktualnymi pracownikami Assay? Udało się kogoś uświadomić?


@Manden: Nie, z żadnym nie rozmawiałem. Ale zapraszam ich do kontaktu na wykop za praktycznie każdym razem. Niestety, żaden nigdy się nie zgłosił.
  • Odpowiedz