Wpis z mikrobloga

@Kantar: tyle, że i tak większość rzeczy musisz zrobić poza nim. Sprzęt może i fajny, ale nie za te pieniądze. Lepiej kupić jakiś porządny robot planetarny + blender i o ile nie jesteś debilem, to ogarniesz to samo dużo lepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kynx: @bomba4: ... tylko czy się komuś chce codziennie żonglować urządzeniami w kuchni?
Z czego rozumiem to jest sprzęt dla kogoś kto by chciał zjeść coś więcej niż jajecznicę ale nie tracić 2h czasu w kuchni.

No i sprzęt Lidla jest tylko 1000 zł droższy od zwykłego dobrego robota planetarnego
@elf_pszeniczny: I tak musisz używać różnych nakładek. Thermomix nie oszczędza tak bardzo czasu, bo warzywa i tak musisz obrać. Co prawda ci je pokroi, ale ile to jest pokroić warzywa? Podpowiada Ci co i kiedy wrzucić, ale do tego potrzeba dodatkowego abonamentu z przepisami xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bomba4: @kynx: no w Lidlu przepisy za darmo xD
To thermimix brzmi jak niezły wałek

No ja jestem ciekawy na ile to się sprawdza w praktyce, widzę że są przepisy np. na bułki gdzie wszystko jest precyzyjnie dobrane czas moc temperatura, tylko sypiesz kolejne produkty i potem do piekarnika. Zamiast się bawić w osobne szklanki, mieszadła itp.
@elf_pszeniczny: No w przypadku bułek jedyne co lidlomix/thermomix Ci ułatwia, to to, że zmierzy sam objętość jaką dosypujesz. Potem i tak musisz sam uformować bułki. Lidlomix w promocji wygląda bardzo dobrze, natomiast Thermomix to przerost formy nad treścią. Jeszcze sposób dystrybucji działa na niekorzyść. Wejdziesz gdziekolwiek, to każdy kto zachwala thermomixa ma w profilu, że jest przedstawicielem tej firmy xD
@Kantar: Fajny sprzęt, pod dwoma warunkami
1. gotujesz dużo i dla całej rodziny - dla jednej czy dwóch osób oznacza to jedzenie tego co jest w domu, a nie tego na co masz ochotę, bo zawsze będziesz miał tonę resztek. Mniej zwykle nie da się zrobić, bo miska za duża.
2. nie umiesz gotować. Jeżeli umiesz, większość zrobisz szybciej w garnku, a garnek łatwiej umyć.

Szatkownica za 20 pln + dobry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kynx: @bomba4: chodziło mi że ręcznie to osobno rozrabiasz drożdże, czekasz , mieszkasz, potem w kółko w robocie planetarnym na przemian mieszasz i dolewasz wody dobierając konsystencję na oko itp itd

A w lidlowym masz gotowe przepisy, albo samemu zapisujesz przepis z krokami, i potem masz wszystko precyzyjnie co do grama i mililitra zapisane, produkujesz porcje niczym w fabryce powtarzalne.

Jasne że wszystko można zastąpić kartką papieru i długopisem czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bomba4:

Wejdziesz gdziekolwiek, to każdy kto zachwala thermomixa ma w profilu, że jest przedstawicielem tej firmy xD


Zauważyłem xD
Jak dla mnie moc takiego sprzętu tkwi w łatwości gotowania precyzyjnie wg przepisu

Jak nie ma przepisów albo wymagają abonamentu to taki sprzęt jest faktycznie bezużyteczny
@Limonene: @PeggyBundy: W lidlomiksie pojemnik ma trzy litry. Ok, jak robisz zupę czy coś jednogrankowego. Mniej ok, jak robisz osobno sos (elo, masz teraz litr remulady) osobno jeden składnik (dwa litry puree) osobno drugi i trzeci.

Lidlomiks na 3 i więcej osób.
Thermomix ma mniejszą michę, znajomi używają intensywnie dla dwóch osób, ale narzekanie na wieczne resztki jest nagminne. Ja do nich wpadam z winem, a oni do mnie z
Thermomix ma mniejszą michę, znajomi używają intensywnie dla dwóch osób, ale narzekanie na wieczne resztki jest nagminne. Ja do nich wpadam z winem, a oni do mnie z plastikowymi pojemnikami z żarciem:)


@impulstelefoniczny: totalnie tego nie rozumiem xD chyba że są jakimiś totalnymi głupcami w kuchni. Nie umieją sobie proporcji przeliczyć? Nie wiedzą, że jak się ma jakiś pojemnik to nie trzeba w nim robić jedzenia do pełna?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Limonene: @impulstelefoniczny: lidlomix ma 4,2l pojemność. I ma bardzo dużą moc. Maslo orzechowe to jest 2 minuty roboty. Osobno, żeby mi kupić mocny blender który też z łatwością zrobi takie masło to też trzeba sporo wydać. Ale cena 2800 to ich #!$%@?ło, ja kupowałem za 1599 a bywały po 1200 co było jeszcze ceną ok. Zwróciłem go po 3 latach bo za dużo miejsca landara zajmowała, ale tej mocy blendera
tej mocy blendera mi brakuje


@seboxtc: a on tam nie ma tylko 800 W? Braun Multiquick jest super blenderem, ma 1200 W, też ci wszystko zmieli. Masło orzechowe 1 jedną minutę xD A cena w okolicach 500 zł