Wpis z mikrobloga

pytałem ostatnio o poradnik odnośnie budowy domu, na początek takie 101 odnośnie wyboru ekipy do budowy domu, polecili jakiegoś wykopka, który jest zdaje się jedną z większych marek w tej tematyce w polskim internecie, no i same odkrywcze rzeczy tam mamy: sprawdź opinie w internecie! zapytaj o referencje, zobacz prace! nie wybieraj najtańszej firmy! nie no zajebiście, very very bardzo helpful, coraz bardziej mi się podoba opcja budowania domu XD
#nieruchomosci
  • 8
@affairz: ale o co chodzi? To są podstawy. Nie wiem na co liczysz. Chcesz każda ekipę brać na wykrywacz kłamstw, a do kazdej ich budowy, z ostatnich 10 lat, wynająć ekipę inżynierów która to sprawdzi jakość wykonania? Musisz sam codziennie zaglądać na budowę i wszystkiego pilnować. Z każdego etapu budowy musisz sam się doktoryzować.
@affairz: majstry mają tak gadane, że nie ma sensu ich "badać" w ten sposób. Tak Cię zakręcą i zagadają, ze zapomnisz po co do nich przyjechałeś.
Albo już teraz doktoryzujesz się z budowlanki, wybierasz konkretne rozwiązania i technologie, studiujesz je i się tego trzymasz patrząc codziennie na ręce budowlańcom. Albo szukasz kierownika budowy, który tego wszystkiego dopilnuje i będzie codziennie zaglądał na budowę. Tylko wtedy kier bud nie będzie kosztował 3k
@inko-gnito dokładnie, w naszym kraju żeby coś dobrze mieć zrobione to trzeba samemu wiedzieć jak - inaczej majstry zrobią tak byleby się nie narobić wciskając każdy kit.
Trzeba ich pilnować i #!$%@?ć na kazdym kroku bo jak wyczują słabość to będą sobie pozwalać na coraz więcej. Można też znaleźć rzetelnego i uczciwego, ale taki do tanich nie należy i w internecie się zwykle nie ogłasza.
@affairz: dlatego kupujesz od dewelopera. Przez 5 lat masz prawo do rękojmi, więc przy odrobinie szczęścia możesz trafić na taką firmę, która ewentualne niedoróbki przyjedzie poprawić. Wiadomo, że zazwyczaj to są firmy krzak, które przy większych problemach są poprostu likwidowane, żeby nie ponosić odpowiedzialności. Niemniej jednak wprowadzasz się do domu i cieszysz się błogą nieświadomością co jest spartolone. Jeśli grzyb wyjdzie w ciągu pierwszych 5 lat to ścigasz dewelepora. Jeśli po