Wpis z mikrobloga

#telewizja #dvbt #dvbt2 #naziemnatelewizjacyfrowa #pytanie #pytaniedoeksperta

Mireczki, szukam jakiegoś fajnego i szybkiego tunera do telewizji naziemnej DVB-T2. Zależy mi głownie na przyjemnym i łatwym interface oraz dobry EPG (guide). Posiadam kilka tych tunerów ale każdy to straszna kupa z praktycznie takim samym oprogramowaniem, mam też boxa od #canalplus #canalplusonline #canalplusbox ale dvbt tam to jest jakiś #!$%@? żart. Kiedyś miałem też jeden bardzo fajny od samsunga, super interface, ale nie wspierał dvbt2. Może ktoś może podrzucić jakieś modele warte uwagi?
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@Faynem: samo DVB-T bo to raczej dla starszej osoby będzie, trochę zrobiłem analizę rynku i chyba wezmę Kruger&Matz, co prawda mam starszy model, ale zauważyłem że wypuścili wersję B gdzie interface jest dużo większy i bardziej czytelny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BooB: Dodam jeszcze, że zmieniając kolejność programów na dekoderach z tym softem co jest w popularny (takżę w Kruger&Matz), program wędruje na pozycję (przykładowo) nr 3 ale dalej ma numer (przykładowo) 801 na liście pod przyciskiem OK (albo List). Więc z klawiatury dalej musisz wybierać jako 801

Czyli dostajesz:
1 TVP 1
2 TVP 2
801 Polo TV
809 TV Trwam
3 TVP Poznań
4 TVP Info

Natomiast widziałem dekoder Manta
  • Odpowiedz
  • 1
@mrKoval: Te dziwne numery to jest funkcja LCN, wystarczy wyłączyć i ustawić sobie jakie tylko numerki chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta funkcja występuje w wielu dekoderach, jednakże w niektórych jest domyśle włączona, a w niektórych wyłączona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@mateusz-zahorski: Ogólnie w C+ box wszystko jest ok, prócz DVB-T2 :) Android działa spoko, jest dość wydajny procesor, aplikacje Netflix i wszystkie inne bez problemu, pakiety c+ bez problemu, jednak DVB-T jak dla mnie to trochę udręka. Kanałów nie można sobie posortować według swojego uznania tylko tak jak jest i #!$%@? :) Nie można zobaczyć co będzie następne, nie ma EPG (guide), jest zakładka ulubione ale nie można dodawać do niej
  • Odpowiedz