Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr Szukam szczegółów wypadku z udziałem tramwaju w Gliwicach około lat '70

Przy okazji niedawnego tragicznego wypadku z udziałem tramwaju przypomniało mi się jak rodzice opowiadali o bardzo tragicznym w skutkach wypadku w Gliwicach w okolicy placu Mickiewicza. To były czasy że ludzie jeździli tramwajami chyba z otwartymi drzwiami wystając poza pojazd przy pełnym obłożeniu. Z tego co pamiętam z opowieści przy przystanku przy pl Mickiewicza stała ciężarówka, z mlekiem czy czymś tam. Ponoć wcześniej też tam stawała ale tego dnia była metr dalej w kierunku środka jezdni także odległość od przejeżdżającego tramwaju była bardzo mała. Motorniczy nie zwrócił na to uwagi i ci ludzie co wystawali dostali się między 2 pojazdy i zostali zmiażdżeni. Ponoć było kilka trupów na miejscu (ze 2-3 osoby). Pamiętam ojciec opowiadał szczegóły jakby wtedy jechał tym tramwajem albo widział miejsce zaraz po tragedii. Opowiadał że ciała miażdżonych ludzi rozbijały kolejne szyby.
Szukałem w necie jakichś szczegółów ale nie mogłem nic znaleźć. Zna kogoś jakieś szczegóły? Na oko lata '70.
Jak będę rozmawiał z ojcem następnym razem to może podpytam więcej.

#gliwice #tramwaj #tramwaje #wypadek

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f915025b034b7c896567ec
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 2