Wpis z mikrobloga

@markhausen:

Zdalny junior


tak, jaki to problem? ja pracuje zdalnie od roku i nigdy nie bylo z tego powodu zadnych problemow xD

poza tym powaznie chcemy zmuszac kogos kto ma juz ten rok expa do kisniecia w pustym biurze.. listosci #!$%@?
  • Odpowiedz
@markhausen: jeśli firma ma dobrze wdrożoną pracę zdalną i wie, czego oczekuje od pracownika, to zatrudnienie juniora w takim trybie nie powinno być już obecnie jakimkolwiek problemem (i to się oczywiście dzieje). Śmiech mnie bierze, że w 2022 roku przy tylu narzędziach i metodykach dalej tak powszechny jest mit o bezużyteczności juniora na zdalnym, zwłaszcza że coraz rzadziej junior to osoba bez żadnego doświadczenia, bo z reguły wymaga się chociaż jakichś
  • Odpowiedz
@cppguy: szukasz w takich technologiach, to się nie dziw. Ssanie jest ogromne, ale tam gdzie nie szukasz. Front jest chyba najbardziej zdominowany przez ludzi którzy się przebranżawiają, czyli 3/4 rynku :D A z własnego podwórka mogę Ci powiedzieć, że sporo firm nie daje też ogłoszeń na juniorów, bo takich zatrudniają w formie "odpadu" z rekrutacji na midów. W sensie jak jesteś za słaby na mida, to oferują pracę jako junior, albo
  • Odpowiedz
@Alnimak:

Poza tym słabo szukasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


fajnie, ale zeby byc obiektywnym to zaznacz

remote
ZONK ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@cppguy: Ale wiesz że większość firm teraz pracuje zdalnie i nie zawsze jest to zaznaczone w ofercie pracy (dla niektórych to jest standard) i dowiesz się tego zaraz na początku rozmowy z hr? :P Zresztą nie ma się też co oszukiwać i to widać po wielu firmach (u mnie również) że pracodawcy dążą do pracy hybrydowej, więc w ofertach nie ma wszystkich informacji.
  • Odpowiedz
@cppguy: Połączenie, wpisz sobie tag VUE i czytaj oferty, patrz po widełkach, wysyłaj cv, co z tego że masz rok doświadczenia jak szukają z 2 latami i dali tag mid bo są debilami - to nie znaczy że nie masz szans w rekrutacji. Tak samo jak ktoś nie dał zdalnie to nie znaczy że nie ma opcji zdalnie albo jakiejs korzystnej hybrydy typu 4-1 9-1
  • Odpowiedz
@Whiskeyjack29:

na dobra sprawe usuniecie zdalniedaje jedynie dwie dodatkowe oferty, jedna fullstack druga elxir dev ze znajomoscia vue XD

a co do rekrutacji na mida, mialem juz chyba z 3, na kazdej techniczny ACE i za kazdym razem dziekujemy ale wezmiemy jakiegos pacholka z 3 latami doswiadczenia za 10k brutto xdd
  • Odpowiedz