Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na weselu u znajomych, tak dosyć kameralnie więc i dziś z rana żywy jestem. Początek imprezy, może z 20 osób łącznie więc i każdy tak przy kieliszku życzenia na głos młodym składał, takie przemówienia szły.
Dziadek panny młodej, na oko ze sto lat, złożył życzenia gdzie na końcu dodał "i by Was się w życiu taka myśl trzymała, jak i mnie w młodości, że waszym honorem jest wierność". Mam wrażenie, że chyba jako jedyny to tak zrozumiałem - "Meine Ehre heist Treue" to dewiza SS. Ciekawe czy dziadek coś popierdzielił czy wiadomo od kogo on jest :P

#gownowpis #heheszki
  • 26
W takich maksymach zresztą nie ma nic złego i najczęściej nie pochodzą od nazimu czy komunizmu, tylko funkcjonowały wcześniej, dużo to cytaty z Biblii, tylko w nowym kontekście lub parafraza.


@djtartini1: Ta akurat pochodzi od hitlera i jeśli dziadzio faktycznie dosłownie wywalił "waszym honorem jest wierność", to jest to niemal cytowanie motta nazistów "moim honorem jest wierność".
Pewnie nikt ze starszych ludzi pamiętających tamte czasy czegoś takiego by nie powiedział, więc