Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chciałem zmienić moją leciwą Teslę Mini z górą od Justa 3 na coś nowego, przeglądam obecne elektryki na rynku i jebla idzie dostać.

Gówniany wybór, gówniana dostępność, zarówno w Polsce jak i zagranicą. Większość elektryków jest niedostępna, a nawet jak już jest to są to jakieś przedpotopowe sprzęty co miały kilka lat temu swoją premierę, a nowe pozycje można zliczyć na palcach jednej ręki, które technologicznie nie różnią się od tych sprzed laty(designowo też nie bardzo, stwierdziłbym że są niekiedy nawet brzydsze). Jednym słowem syf, kiła i mogiła.

Firmy wypuszczają wogóle jakiekolwiek nowe sprzęty? Mam wrażenie, jakby cały przemysł stanął i przestał się rozwijać.

Chociaż nie widzę podobnych głosów poruszających ten temat w internecie czy też tutaj na mirko, przez co zastanawiam się czy się nie mylę, czy jednak sytuacja jest aż tak dramatyczna, że lepiej o tym nie wspominać?

Patrząc na to wszystko nawet nie wiem czy warto jest zmieniać mojego staruszka, bo poprostu nic tutaj nie ma...

Co sądzicie mirki o obecnym rynku epetów?

#epapieros #epapierosy #vape #gorzkiezale #wyznaniezdupy
  • 22
@Lutekcjusz: popatrz na sprzęt od Ambition Mods, BP mods, linię Prestige od Aspire. A z tą gównianą dostępnością to też nie przesadzaj, bo wystarczy wiedzieć gdzie szukać. Generalnie jak szukasz czegoś totalnie nowego, z nowymi rozwiązaniami, chipami itd to trzeba patrzeć na ten tak zwany high end, ale i wśród "normalnego" sprzętu da się znaleźć coś ciekawego.
@Lutekcjusz: akurat jest dość spory asortyment nowych sprzętów. Jak chcesz absolutne nowości to zostaje ci sourcemore (wysyłka z chin, obsługa w polsce DPD). Lost vape robi w porządku MOD’y dość tanie (thelema solo/quest) a góra to wedle uznania ale dla początkujących dobry wybór to blotto single / blotto max. Grzałki od wotofo gotowe 10 sztuk masz na allegro za 30pln. Watę po taniości możesz na aliexpress kupić np. cotton bacon 5
@zyc_nie_umierac: bo akurat sourcemore ma mega promke na jeden sprzet i chyba u nich zamowie, tylko jestem ciekaw tego DPD u nas w polsce. Doczepiają sie o zawartość ? o Vat sie raczej nie martwie, tylko o to jak beda chcieli sie ode mnie dowiedziec o zawartość - ostatnio zamawialem na ali grzałki, to z poczty dostalem polecony z deklaracją, i ostatecznie cofneli paczke :D
@patrykz103: aaa pomyliłem się. Przechodzi na celnych bez problemu żadnych papierów żadnego vatu. Sourcemore płaci vat, który masz wliczony w wysyłkę. O zawartość nie pytają zero komunikacji z polskim UC. Czyszczenie celne przechodzi w NL i w polsce już nie przechodzi na urząd celny.
@zyc_nie_umierac: teraz dopiero sprawdzilem tego SOFORT'a na jakiej zasadzie sie placi, i juz widze ze raczej z tego nie skorzystam.. Paypal wyłączony na ich stronie, trustly nie ma polskich banków, to wychodzi na to ze tylko płatność kartą. Ty jak zamawiales to dzialal paypal, czy teraz to kwestia paru dni zeby dzialal?