Wpis z mikrobloga

@krytyk1205 Polacy to nie są normalni ludzie. Po co Polak ma marnować przestrzeń na sypialnię skoro może wstawić wersalke i wyspi się na niej jak król ? Po co komu wygodne łóżko dające komfortowy sen i komfort przez 1/3 życia lub więcej, skoro w to miejsce może wstawić wersalke i zrobić SALON, by parę razy do roku przyjmować gości w swoim dwupokojowym 35m2 apartamencie w którym żyje 2+1.

Sam mam kawalerkę, wstawiłem
Do ojca też się podajesz zaściankowcu? (,)


@Iandschaft: A ty co z czym tu #!$%@?? Jeśli gdzieś tak się mówi to znaczy że istnieje tam jakieś autentyczne, własne dziedzictwo językowe, a nie jest to jeden z tych wyjałowionych, wykorzenionych obszarów, gdzie jedyną odmianą polszczyzny jest ta sterylna, szkolna, wtłaczana poprzez scentralizowane podręczniki (nota bene oparta także na potocznym języków określonych regionów), a nawyk pogardy dla lokalnych dialektów
@ririsu12: Myślę, że to akurat nie jest trafny mem. Beka z gwar jest charakterystyczna dla ludzi z obszrów, na których istniały duże dysproporcje cywilizacyjne między miastem, a wsią, czyli faktycznie obszarów o dużym zacofaniu, bo takie dysproporcje nie istnieją tam, gdzie rozwój był bardziej równomierny i wszyscy na co dzień walili swoim lokalnym językiem nie mając kompleksów na tym tle, nie próbując w awansować w swoim mniemaniu, zatem gwara nie kojarzy