Wpis z mikrobloga

U Striełkowa znowu dramat, ale o rozstrzeliwaniu własnego politbiura i poddawaniu się to jeszcze nigdy nie pisał. Widać, że chce zmobilizować swoich do bardziej desperackiej walki

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od półrocza tzw. SWO (Specjalnej Wojennej Operacji). Jest już jasne, że "trzecia skuteczna" faza operacji była jeszcze bardziej nieudana niż "druga konkretna". I to znacznie nieudanych, bo wszystkie sukcesy to kilka wiosek na obrzeżach głównej linii obrony wroga pod Severskiem-Soledarem-Bahmutem oraz Pisky i 2/3 Mariinki pod Donieckiem. Mówiąc delikatnie - "niezbyt gęsto". A sukcesy te okupione były wysokimi kosztami, co nie dziwi, biorąc pod uwagę niezwykłą taktykę szturmu na front długo fortyfikowanego obszaru. Prawdopodobnie nie uda się wyzwolić całego terytorium DNR (Donieckiej Republiki Ludowej), ani nawet zająć Słowiańska przed 11 września. Wkrótce pojawi się pytanie "jak utrzymać już zajęte terytorium przy pomocy dostępnych sił".

Porażka strategii wojskowej Rosji na Ukrainie jest "oczywista".

Mam trzy sugestie w tym względzie:

1) rozstrzelać całe Biuro Polityczne (Rosji przy. @Aryo);

2) przemalować Kreml na kolor жовто -блакитный (niebiesko-żółty – Striełkow zaczął gdakać po ukraińsku :) );

3) Zacząć realizować sprawdzoną strategię odwrotu na Moskwę i Stalingrad, aby zamrozić przeciwników na obrzeżach.

Nie mówię nawet o pójściu na wojnę na poważnie - to jest atak na świętość. Nie nawołuję też teraz do usunięcia Marszałka Sklejki. Ponieważ jego rezygnacja już teraz mogłaby uchronić go przed zasłużoną chwałą za nadchodzące "sukcesy".


==========================
#aryoconcent #ukraina #rosja #wojna #donbaswar #onucowewpisy
Aryo - U Striełkowa znowu dramat, ale o rozstrzeliwaniu własnego politbiura i poddawa...

źródło: comment_1660327761I4FGekvOSX0uzYZ5UFgfn0.jpg

Pobierz
  • 19
@Walther00: Dobrze że mi przypomniałeś. Dodał taki komentarz

Staram się nie pisać o naszych stratach, nawet gdy są mi rzetelnie znane. Moim zdaniem celowe jest nawet ukrywanie strat, które mogą być łatwo ustalone i udokumentowane przez wywiad wroga. Ale jawne kłamanie niezgodnie z rzeczywistością jest nie tylko nierozsądne, jest szczerze głupie, a nawet budzi podejrzenia o sabotaż, bo oprócz strat daje też dobrą "nogę" wrogiej propagandzie. Ale zdaję sobie sprawę, że
Aryo - @Walther00: Dobrze że mi przypomniałeś. Dodał taki komentarz

 Staram się nie...

źródło: comment_1660328853RvxkKikF93m4KDsnAxFBVH.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Aryo:

Nie rozumiem, dlaczego rosyjskie ministerstwo obrony dezinformowało opinię publiczną, rozumiejąc, że nie da się ukryć prawdziwych skutków wybuchów?


Ja się dziwię że on się dziwi, przecież to u nich nawet nie norma a rodzaj tradycyjnego dziedzictwa kulturowego
@Aryo: Orientujesz się czy da się mu zadać pytania na telegramie czy jak podejrzewa, że nie rosjanin to od razu ban? Bo jak tak oglądam materiały Andromedy to aż mnie kusi żeby pociągnąć go za język. Można by go nawet wziąć pod włos i sformułować pytanie z pozycji rosyjskiej potęgi typu, czemu tak narzeka na rosyjski sprzęt skoro mamy znaczną przewagę ilościową i nieograniczone moce produkcyjne luf i amunicji. Wiesz, tak
жовто -блакитный (niebiesko-żółty – Striełkow zaczął gdakać po ukraińsku :)


@Aryo: Ale po ukraińsku to by było синьо-жовтий?
@Konigstiger44:

Przy czym do tego żeby ją przejęli Ukraińcy nawet lokalnie to jeszcze sporo brakuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)


To Ukraincy zdecydowali sie na intensyfikacje walk pod Chersoniem, to ruscy ostatecznie musieli reagowac przerzucajac tam wojsko i sprzet.


Idzie dobrze mirku, dostana wincyj zelastwa (a dostana na pewno) to sobie odpala ofensywe. Ja dla przykladu nie podzielam zdania Skrzypczaka ze Ukraincy musza cokolwiek odbijac przed zima.

Spokojnie
można by go potrollować jak jablonowskiego proukrainskimi obrazkami z jego udziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°


@FranzAK: W takim typowym trolowaniu akurat nie widzę większej wartości. Już lepiej go trolować prostując jego fejki typu Polska chcąca zająć zachodnią Ukrainę, pisząc, że Polska chce portu na Krymie albo popiera roszczenia Białorusi do Smoleńska. Tylko to jest raczej pewny ban na kanale bez jego odniesienia się, a moim zdaniem lepiej zadawać
@jast:

Ja się dziwię że on się dziwi, przecież to u nich nawet nie norma a rodzaj tradycyjnego dziedzictwa kulturowego


Niekoniecznie. Za sowieta to zdecydowanie lepiej wygladalo. Putinowska rosja jest krajem autorytarnym ale jeszcze nie totalitarnym.

Rezim informacyjny dopiero sie zaczal zaostrzac. Przecietny rosjanin mial dostep do kazdej tresci w zachodnim internecie. Mogl sobie czytac, ogladac i sluchac co chcial i kogo chcial. Zamieszczanie roznego rodzaju tresci tez nie bylo