Wpis z mikrobloga

Mirki jak zostać programistą? Mam 32 lata i zero kompletnie nic nie umiem w tym zakresie + nie znam angielskiego.Od czego zacząć? Czy zacząć od nauki angielskiego przygode, czy w tym wieku nie jest za późno na nauke już? Obecnie mam prace jako robol fizyczny, wykształcenie licencjat z rachunkowości (5 lat robiony w Wyższej Szkole Bankowej)

#programista15k #programowanie #it #programista #it #informatyka #praca #pracbaza
Hyrieus - Mirki jak zostać programistą? Mam 32 lata i zero kompletnie nic nie umiem w...

źródło: comment_1660223426NEEgQLqHrCUeqdc8JbnrAO.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@Hyrieus: Zastanów się, co umiesz robić i co lubisz robić. W tym się rozwijaj. Jeżeli tylko obietnica zarobków jest dla Ciebie motywacją, to duże ryzyko, że nic z tego nie będzie, tylko dasz się naciągnąć handlowcom, którzy sprzedają bezsensowne kursy.
  • Odpowiedz
@Hyrieus: angielski tak, to must have. B2 poziom.

Jeśli chcesz być backendowcem:

1. Poznaj podstawy informatyki, jak działa komputer, procesor, jednostki, bity, bajty, operacje logiczne, podstawy działania internetu i sieci, TCP vs UDP, protokół HTTP, czym jest REST, podstawowe ataki sieciowe (CSRF, XSS itd)

2. poznaj jedną technologię backendową - najpierw sama java, potem framework spring lub python + framework django, lub javaScript i potem node.js lub C# i potem .NET
  • Odpowiedz
@Hyrieus a i jak rozmowy nie będą szły to w międzyczasie możesz jeszcze poznać np nierelacyjną baze danych, jakieś mongo, jakiś system do komunikacji asynchronicznej czy broker wiadomości, kafka czy inny rabbitMQ

Najważniejsze dla ciebie i tak będą punkty 1, 2, 3, 10 - w to musisz władować najwięcej czasu. Potem troche mniej ale dalej sporo czasu na 4, 5, 8, 9. Pobieżnie, podstawy totalne 6, 7, 9 oraz wyżej wymienione komunikacja
  • Odpowiedz
@Hyrieus: Po pierwsze zajebiście złe miejsce na to pytanie. Po drugie nauka angielskiego i kurs CS50. Potem myśl o specjalizacji IT to nie tylko programowanie. Napisz do mnie PW to ci pomogę z wyborem ścieżki ale pamiętaj że to nie tak że napiszesz to do liste i 15k będzie wpadać.
  • Odpowiedz
@Hyrieus: 32 lata here Mam Angielski, programowania (frontendu) uczę się z przyjemności. Bo łagodnie mówiąc mój mózg przez 7 lat nie wykonywał żadnej pracy umysłowej a nauka programowania chcąc nie chcąc rozwija, uczy i bawi. Gdyby nie brak czasu na doszlifowanie wszystkiego pewnie już bym szukał pracy... ale póki co czas mi nie pozwala na naukę. Bo jednak 1-2 dziennie to dla mnie trochę mało.
  • Odpowiedz