Wpis z mikrobloga

Mirki jak zostać programistą? Mam 32 lata i zero kompletnie nic nie umiem w tym zakresie + nie znam angielskiego.Od czego zacząć? Czy zacząć od nauki angielskiego przygode, czy w tym wieku nie jest za późno na nauke już? Obecnie mam prace jako robol fizyczny, wykształcenie licencjat z rachunkowości (5 lat robiony w Wyższej Szkole Bankowej)

#programista15k #programowanie #it #programista #it #informatyka #praca #pracbaza
Hyrieus - Mirki jak zostać programistą? Mam 32 lata i zero kompletnie nic nie umiem w...

źródło: comment_1660223426NEEgQLqHrCUeqdc8JbnrAO.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hyrieus: nie chce byc zlosliwy i po prostu pytam, jak to sie stalo ze masz 32 lata i nie znasz angielskiego? W sensie w szkole przejezdzales na trojkach i olales? I jeszcze mowisz, ze skonczyles studia, gdzie jest angielski przez pewnie 2-3 semestry.
I nie znasz angielskiego na poziomie: “nie utrzymam rozmowy po angielsku” czy na poziomie “jakis mem ma 2 zdania po angielsku - scrolluje dalej”?
Caly internet, ktory
  • Odpowiedz
@Hyrieus: Zacznij od angielskiego, przyda się niezależnie co potem zrobisz, a do programowania i tak jest praktycznie niezbędny.
Co do tego czy nie za późno to imho nie jest, masz przecież tyle czasu co 20-latek. Bardziej zasadne pytanie to pytanie co sprawiło, że masz 30 lat, pracujesz fizycznie, nie znasz angielskiego, jesteś po jakiejś słabej szkole i co ma sprawić, że teraz będzie inaczej.
  • Odpowiedz
@Hyrieus: jak masz luzne pare stow w ciagu miesiaca to pocisnalbym to w angielski - korki na poczatku najlepiej indywidualne gdzie jest ogromny nacisk na mowienie, nie na gramatyke. Wszystkie filmy po angielsku z angielskimi napisami. I nie szedlbym w programowanie od razu (bo zginiesz) tylko w IT, na jakas sluchawe czy cos - gdzies gdzie jest latwa i wyrazna drabinka. Jak rozmawiam z ludzmi to IT to jedna z
  • Odpowiedz
To ja znam angielski, studia nie skończone i uważam się za zbyt mało inteligentna osobę by ogarnąć prace przy kompie mimo, że robię wszystko przy kompie a ty nie znasz angielskiego, jesteś po studiach i się boisz xD wtf xD


@Opportunist: To napisz to easy po angielsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Hyrieus zapisz się bootcamp na react developera. Najlepiej na taki, który przygotuje cię do pracy na stanowisko seniora. Szukaj kursów których kwoty zaczynają od 30 000 na tańsze nie warto zwracać uwagi, szkoda twojego czasu. Po zakończeniu takiego kursu oczywiście nie będziesz dużo zarabiać będą to kwoty maksymalnie do 18 000 ale po 3 miesiącach gdy zdobędziesz już solidne doświadczenie komercyjne powinieneś zarabiać od 25 000 wzwyż
  • Odpowiedz
@Hyrieus: Jak to nie bait, to:
- musisz okreslic sie czy chcesz byc adminem czy devem lub kims od nekania ludzi czyli scrum master, PM.
- jak wybrales i po kilku tygodniach robienia tutoriali nie znudzilo sie i Ci sie podoba, to jeszcze rok, dwa i moze na staz gdzies Cie przyjma za te 3k netto.
- zaden gowno bootcamp nie nauczy Cie nic, wiec nie badz frajer i nie
  • Odpowiedz