Wpis z mikrobloga

Kupiłem kiedyś Triban RC100 w decathlonie za 900 zł i tak sobie stał od tego czasu w kanciapie nie używany. Pewnie przyda mu się jakiś serwis. Coś warto w nim wymienić z tego seryjnego wyposażenia? Znacie w Wawie jakiś spoko serwis? #decathlon #triban #rower #szosa
  • 7
@cyprinus: ja bym powiedział, żeby wymieniać to co nie odpowiada, czego brakuje. Jak nie jeździłeś to wyreguluj, zobacz pancerze linek, linki, łańcuch, opony, dętki. Jeździj i jak coś będzie brakowało, to wtedy wymieniaj. Aczkolwiek nie pakowałbym za dużo kasy w podstawowego tribana
Kupiłem kiedyś Triban RC100 ... i tak sobie stał od tego czasu w kanciapie nie używany

Coś warto w nim wymienić z tego seryjnego wyposażenia?

@cyprinus: po co? aby wydać kasę i nie używać nadal? Zacznij jeździć, to sam się przekonasz co warto zmienić.

Pewnie przyda mu się jakiś serwis.

@cyprinus: całkiem prawdopodobne, woda mogła się dostać do linek, mogły skorodować. Można też go ogólnie przesmarować i wyregulować. To zrobić
@cyprinus: Triban RC 100 – ten rower w ciut starszym wydaniu pokazywałem w teście roweru gravelowego za 1000 złotych (wtedy tyle kosztował). Teraz ma 7. rzędową kasetę, zamiast wolnobiegu (to na plus), choć nadal zakres przełożeń napędu 1×7 jest mocno ograniczony.