Wpis z mikrobloga

Co myślicie o takich festiwalach jak FEST Festiwal które trwają tak długo w parku śląskim? Czy nie lepszym miejscem byłoby np. lotnisko na Muchowcu - biorąc pod uwagę to jakie zmiany musieli zrobić w parku śląskim aby to wydarzenie mogło w ogóle mieć miejsce - myślę tu o ogrodzeniach czy innych takich - że nie jest to tylko uciążliwe dla odwiedzających park w związku ze zmianą organizacji ruchu całego parku... Myślę tu m. in. o zwierzętach, nie tylko tych w ZOO ale również na wolności których park śląski jest domem, a aktualnie zostało wszystko zagrodzone, biegają zające które nie wiedzą co się dzieje, pewnie wiele z nich zdechnie, o innych choćby we wcześniej wspomnianym ZOO nie mówiąc.

#katowice #festfestival

Czy Park Śląski to dobre miejsce do organizowania kilkudniowych głośnych imprez?

  • Tak 48.2% (92)
  • Nie 51.8% (99)

Oddanych głosów: 191

  • 44
@rysiwnuk: > Co do dopingu, ciekawy argument. Fakt skoro może być 3h spotkania przy dopingu i jest przyzwolenie to hipokryzja jest mowa o głośności festiwalu.
+1

Poziom hałasu jest nieporównywalny. Fest jest dużo głośniejszy + jest na otwartej przestrzeni, a doping na stadionie, dźwięk się tak nie niesie. Poza tym przy Feście bardziej niż dźwięk przeszkadza dudnienie basu.
@Lapidarny:
Oczywiście, że lepszym miejscem jest muchowiec!
@pcstud:
Wybieg niedostępny, to puściłem Młodą w rosarium, ale to było dzień przed rozpoczęciem imprezy. Teraz ze względu na hałas nie ma co tam iść z sierściuchem.

@KrolWlosowzNosa: @JurekWonsik: @zalogowany_jako:
Jest zasadnicza różnica między koncertem, meczem na stadionie czy inną imprezą w parku.
a
4 dniowym festiwalem z hałasem do rana.

Nie każdy mirek jest zorientowany jak jest park położony
ułożenie scen jest tam do bani względem rozchodzenia się dzwięku na okolicę


@KrolWlosowzNosa: w blokach fajnie okna rezonują, tak do rana... Nie narzekam nawet na gorąco bo okna muszą być pozamykane. Ale ogólnie jestem za tym żeby takie imprezy były w mieście ale może na terenach dawnych kopalni czy innych takich miejscach bez ludzi i zwierząt :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lapidarny: nie ma dobrego miejsca na organizację kilkudniowego festiwalu. Wspominasz o terenach pokopalnianych - w okolicy kopalnie są jeszcze bliżej bloków niż Park Śląski. Nigdy na Fest nie byłem ale line up co roku jest zajebisty, wszyscy chwalą festiwalową przestrzeń, wygląd poszczególnych miejscówek, itd. Na Muchowcu również biegają zające i inksze dziki, mieszka tam również ptactwo. No i Osiedle Paderewskiego również słyszy basy - OFF Festiwal było słychać i na Ligocie.
@Lapidarny: Mnie #!$%@? ten festiwal jako Pokemoniarza i blokowanie najlepszej miejscówki do grania na cały tydzień. Ja w parku co roku zostawiam więcej kasy niż taki bilet na ten śmieszny festiwal.

Do tego organizatorzy zadeklarowali, że będą organizować jakieś specjalne inwestycje i w parku i poza. Tymi inwestycjami jest jakaś bieda potańcówka jedną zorganizowali w Chorzowie na rynku w akompaniamencie lanego tyskiego w kubku i okolicznych żuli druga ma być na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zalogowany_jako:

Czego kurła nie nie zrozumiałeś w tych dwóch zdaniach?

Masz problemy z czytaniem z zrozumieniem?

Największym problemem NIE jest ogrodzona połowa parku. Mamy ten park na co dzień, przeżyję nie wchodząc do niego przez tydzień.

Ale ja mieszkam w sąsiednim mieście i słyszę to dudnienie mając okna skierowane w przeciwną stronę!

Park jest w Chorzowie. A impreza jest słyszalna poza Chorzowem, w Katowicach i Siemianowicach Śląskich.

Dotarło to w końcu
Może niech nie będzie niczego bo przeszkadza ci kółka dni koncertowania


@zalogowany_jako: ale nikt nic nie zakazuje, przede wszystkim z tego co widzę w komentarzach to mowa o tym aby robić takie imprezy ale z RIGCZem którego w tym wypadku zdecydowanie brakuje :)
@rysiwnuk: ok, mecze i stadion śląski dobry argument ale i nie stadion "nie rozkłada się" i nie zajmuje nagle nowych terenów, po prostu jest i tyle. Ciągle.

Co do dopingu, ciekawy argument. Fakt skoro może być 3h spotkania przy dopingu i jest przyzwolenie to hipokryzja jest mowa o głośności festiwalu. +1


Zgoda, tym bardziej, że bliżej Zoo jest stadion miejski w Katowicach, na którym przez lata dochodziło do sporych zadym i
@Lapidarny: Fajnym miejscem na festiwal jest Strefa Kultury w Katowicach tam jest odpowiednie do tego miejsce i jest tam regularnie organizowany Tauron Nowa Muzyka, Muchowiec również, bo mamy Juwenalia. Bloki i osiedla są wszędzie, jeśli to komuś przeszkadza to powinien wyprowadzić się z miasta. Trudno, żeby zamykać imprezy do hal przeznaczonych na sport, czy konferencje jak można zrobić je w dobrym klimacie na świeżym powietrzu, bez ściskania ludzi na jednym obiekcie
@Lapidarny: W Katowickim Parku Leśnym jest więcej zwierząt niż w Parku Śląskim. Napisz wprost, że ci przeszkadza, że ktoś się bawi a ciebie nie stać i stąd ból dupska, jak u starych dziadów. Jedyną zaletą Festa jest jego lokalizacja. Tak by go pozostałe podobne polskie festiwale pokonywały bez problemu.