Wpis z mikrobloga

czyli można zgłosić ten incydent na policję w ramach znęcania się nad zwierzętami - jak ktoś zostawia go na balkonie? i policja odbierze psa jeśli to będzie się powtarzać?


@severnight: oczywiście. Ile było afer, bo ktoś zostawił psa na balkonie i jakby tego było mało to jeszcze bez wody. A uciążliwe szczekanie też można zgłaszać - nie ma znaczenia cisza nocna, a decybele - to znaczy, jeśli ktoś udowodni, że pracuje
  • Odpowiedz
@helga-von-klusken: a co w przypadku gdy sąsiedzi mają 3 psy na 64 m2 i te psy przez większość czasu szczekają kiedy ich nie ma? Mieszkam piętro wyżej i idąc po klatce za prawie każdym razem szczekają, dzwonię przez domofon to samo, przychodzi wieczór to samo szczekają tak, że nie idzie wytrzymać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jigglypuff8: znaczy tutaj nie ma za bardzo co zrobić. Możesz ewentualnie spytać się sąsiadki czy może nie zostawiać otwartego balkonu żeby tak się nie niosło z rana bo po prostu, najzwyczajniej w świecie, nie możesz spać XD
  • Odpowiedz
@Jigglypuff8: mam nietypową propozycję. Wiem, że to mało po polsku ale spróbuj wpierw grzecznie porozmawiać z sąsiadką bez #!$%@?. Powiedz, że to uciążliwe i czy by nie mogła jakoś na to zaradzić.
Pewno mała szansa ale to może być bardziej skuteczne niż #!$%@?. #!$%@?ć zawsze jeszcze zdążysz.
  • Odpowiedz
@helga-von-klusken: uwielbiam taka argumentacje xD To jak ktoś bierze zwierze to niech sie nim zajmie, a nie zatruwa zycie innym, bo on ma czas dla psa 1h dziennie wieczorem.
To może ja też sobie przygarne niedzwiedzia i będę go trzymał w ogródku, a jak kogoś #!$%@? to powiem, że przecież taka jego natura?
  • Odpowiedz
@simon999 no, ale to przecież właśnie o to chodzi, żeby się zajęli, ale zajęli odpowiednio, bo obroża antyszczekowa to #!$%@? wyjście, źle wpływa na psychikę zwierząt i jak łatwo się domyślić dodatkowe rozwalanie psychiki psa takimi bodźcami nie wpłynie pozytywnie ani na niego ani na jego otoczenie.
Trzeba zadziałać na przyczyny nadmiernego szczekania, a nie prymitywnie karać za każdym razem, jak pies sygnalizuje swoje potrzeby i emocje. Efektem stosowania takiej obroży może
  • Odpowiedz
@Jigglypuff8: eh mam to samo z dwojka sasiadow. Nie dotrzesz czy to na spokojnie czy sie kłócąc. Policja jak konsultowalem sprawe to zapytala mnie: no ale to co Ci ludzie maja z tym psem zrobic? Dosłownie.
Kiedys ktos na forum osiedlowym zapytal czyj to pies szczeka od godziny? Sasiadka zamknela psa w domu i szybko odpisala ze to nie jej.
Zglaszalismy na SM, raz nawet przyjechali. To bylo swiezo po klotni,
  • Odpowiedz
@simon999 no dla mnie ten zwierz ma prawdopodobnie więcej rozumu niż właściciel, dlatego trzeba ostro #!$%@?ć tępą babę i dzwonić na psy ( ͡º ͜ʖ͡º) sposoby typu obroża antyszczekowa czy też, jak jakiś debil wyżej napisał, środki przeczyszczające uderzają nie tam gdzie trzeba
  • Odpowiedz