Wpis z mikrobloga

Mirki! Chce nadpłacić kredyt hipoteczny bo wziąłem sobie wakacje kredytowe i mam wolne środki. Generalnie to co miałbym wpłacić jako ratę to przeznaczam na spłatę kapitału. Tylko, że bank wymyślił sobie odsetki memoriałowe od momentu spłaty ostatniej raty do momentu udzielenia wakacji kredytowych. Suma tych odsetek to ponad połowa tej raty i chcą ją od razu zabrać jak nadpłacam. Czy mają rację? Muszę teraz zapłacić odsetki memoriałowe? Czy przy następnej nadpłacie a planuje za miesiąc, znów mi naliczą te odsetki ? O co cho ? #mbank #wakacjekredytowe #kredythipoteczny
  • 6
@beaviz W wielu bankach przy nadpłacie są wymagane odsetki naliczone od ostatniej raty. To tylko pozornie negatywna sprawa bo jeżeli teraz zapłacisz część odsetek, to przy najbliższej racie będzie ich mniej a kwota raty zostanie uzupełniona kapitałem. Obecnie, skoro odsetki nie są naliczane, to jak spłacisz odsetki lipcowe to przy kolejnej nadpłacie podczas wakacji oczywiście nie będzie żadnych odsetek.

@kovv4lasky No właśnie nie lepiej bo jeżeli rata jest 15 grudnia to od
@beaviz: mozesz powiedziec po co teraz chcesz nadplacac kredyty? Przeciez mozesz ta kase trzymac na lokacie przynajmniej do okolic pazdziernika. Ja wiem, ze szkola podstawowa byla dawno ale to tak podstawowa wiedza ...
@kotecci: A co Cię to boli co gość robi ze swoimi pieniędzmi? Chce nadpłacić to nadpłaci.
Może nie jest dobry w trzymaniu kasy na dłuższą metę i np. wyda ?
A do podstawówki to powinieneś sam wrócić z takim podejściem do ludzi.