Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, jeśli w Polsce zostanie przywrócony przymusowy pobór, to nie dlatego, że Polska jest taka biedna, że nie stać ją na dodatkowych żołnierzy, tylko dlatego że władza kolejny raz postanowi wyruchać młodych na korzyść starych, bo władza ma pełno środków, aby zachęcić ludzi do służby wojskowej.

Po prostu taniej jest, gdy młody chłopak będzie biegał na poligonie za darmo, albo za psi pieniądz poniżej minimalnej jak na Łotwie, a po wyjściu z koszar będzie musiał ciężko tyrać na wszystkie socjale, na banki bez których nie dostanie cyrografu na własne mieszkanie oraz na wszystko inne za co będzie musiał zdychać w razie wojny, gdy w tym samym czasie jego rówieśniczka będzie w razie wojny ewakuowana za granicę, a w czasie pokoju będzie żyła 3 razy dłużej na emeryturze.

#wojsko #wojna #ukraina #takaprawda #rosja #polska #przemyslenia #humorobrazkowy #polityka
s.....i - Pamiętajcie, jeśli w Polsce zostanie przywrócony przymusowy pobór, to nie d...

źródło: comment_1660195203CUkvwy9SlNzjywWmM6HlG2.jpg

Pobierz
  • 109
Chyba jesteś upośledzony skoro porównujesz socjal do wynagrodzenia dla żołnierzy, którzy mają bronić kraju XD


@skitarii: No ale od kiedy lewaku wynagrodzenia wypłaca się w mieszkaniach? xD Bo mogę Ci powiedzieć do kiedy się wypłacało - do wczesno-późnego PRLu xD

no wiadomo, pracownicy co domagają się wypłaty od szefa to też tacy pisowcy:


Widzę, że łeb nie ruszył rano xD
@skitarii dlatego tymczasowo opuściłem ten kraj, żeby żyć jak człowiek, wypisałem się z WKU i będę obserwował co się dzieje w kraju. Jak się uspokoi to wrócę z gotówką na emeryturę, bo to trzeba na spokojnie synek. Do Polski też wysyłam sporo kasy także do podatków też się poniekąd dokładam i przepracowałem w tym kołchozie już 20 lat. Dziekuję za uwagę. Nie pozdrawiam wyborców pisu.
Jerzy_Kudelski - @skitarii dlatego tymczasowo opuściłem ten kraj, żeby żyć jak człowi...

źródło: comment_1660208391HgXX0RhSFpyQT3fzgBUeil.jpg

Pobierz
W starożytnym Rzymie dawano ziemię. To dopiero lewaki XD


@skitarii: ale to zawodowcom po reformach Mariusza, wcześniej było pospolite ruszenie gdzie obywatele sami sobie musieli wyposażenie kupować.
To pracodawca wybiera w czym chce płacić, jełopie XD


@skitarii: Tak cepie, dlatego ustalono minimalną stawkę godzinową xDDD Obecnie wynosi ona 0,0000325 mieszkania na godzinę. Nawet jak na wykopka, to powiem Ci, że jesteś mega głupi xDDD
tylko obywatele mieli przywileje i nie każdy miał prawa obywatelskie. Dziś obcokrajowiec z UE ma w Polsce te same prawa co Polak, a nikogo bronić nie musi.

@skitarii: i tak i nie, o ile ten obcokrajowiec nie jest z Austrii, Irlandii lub Malty to jest obywatelem państwa które jest w NATO. Inna sprawa że jeśli jest kobietą to nic nie musi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak cepie, dlatego ustalono minimalną stawkę godzinową xDDD Obecnie wynosi ona 0,0000325 mieszkania na godzinę.


I co z tego, jełopie? XD jak ma się to do tego, że państwo musi znaleźć ochotników do służby, których teraz nie ma i przy pomocy minimalnej stawki na pewno ich nie znajdzie?

Nawet jak na wykopka, to powiem Ci, że jesteś mega głupi xDDD


@60scnds: napisał dzban, który myśli że znajdzie żołnierzy za minimalną XD
myślę że to by nie zdało egzaminu, młodzi by się po prostu nie wstawiali i tyle. Milion osób by zamknęli w więzieniu xD?


@Fighter_forGlory: no na pewno masa ludzi wyjedzie z kraju wtedy. A na niestawienie się kiedyś miano taką opcję, że wysyłano żandarmerię, która brała chłopaków siłą i wysyłała do karnej jednostki.
i tak i nie, o ile ten obcokrajowiec nie jest z Austrii, Irlandii lub Malty to jest obywatelem państwa które jest w NATO. Inna sprawa że jeśli jest kobietą to nic nie musi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@plusujemny: ale przecież NATO nie reguluje takich rzeczy.
ale przecież NATO nie reguluje takich rzeczy.

@skitarii: jeśli państwa NATO poważnie podejdą do zobowiązań sojuszniczych (a nic nie wskazuje na to żeby nie miały tego zrobić) to mają możliwość zmobilizowania swoich obywateli, również mieszkających poza granicami państwa z którego pochodzą.
Czego innego oczekujesz, że państwa będą mobilizować obywateli innych państw?
Już Ci się wszystko #!$%@?ło w tej ciasnej głowie xD #!$%@?, dwa tematy się pojawiły i już Ci się pomieszały XD Napisałeś, że pracodawca wypłaca pensję w czym chce debilu, na to Ci odpowiedziałem xD


@60scnds: ale się zaplułeś, patusie, zamiast po prostu przyznać się do dzbanizmu i przeprosić za pisanie debilizmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jeśli państwa NATO poważnie podejdą do zobowiązań sojuszniczych (a nic nie wskazuje na to żeby nie miały tego zrobić) to mają możliwość zmobilizowania swoich obywateli, również mieszkających poza granicami państwa z którego pochodzą.

Czego innego oczekujesz, że państwa będą mobilizować obywateli innych państw?


@plusujemny: swoich obywateli mogą mobilizować, ale tylko na swoim terenie. Myślisz, że ktoś pozwoli służbom obcego państwa jeździć po swoim kraju i łapać ludzi unikających służby, nawet jeśli
@skitarii: Plusik kolego, samą prawdę napisałeś. Nikt nie powinien tracić czasu na gnicie w jakichś okopach ku uciesze odrealnionych politykujących dziadów i ich spróchniałego elektoratu, który z łezką w oku wspomina kręcenie wora. Niech sobie stare baby idą ginąć na wojnie, bo one najwięcej dostają od państwa, a nie młodzież, która jest przez to samo państwo ruchana w dupę 24 godziny na dobę.
@skitarii: nie chce umierać za ten durny kraj wiec od razu brałbym rodzine pod pachę i na granice ale sensowne szkolenie w obsłudze broni i jakichś podstawowych taktykami bym przytulił. Ale poligon i jakieś kocenie i zmuszanie ludzi to jest padaka xD
Dlatego mam kategorię D, chcieli mi dać E, ale powiedzieli, że mogą mnie nie przyjąć w niektórych pracach ( ͡ ͜ʖ ͡)