Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, jeśli w Polsce zostanie przywrócony przymusowy pobór, to nie dlatego, że Polska jest taka biedna, że nie stać ją na dodatkowych żołnierzy, tylko dlatego że władza kolejny raz postanowi wyruchać młodych na korzyść starych, bo władza ma pełno środków, aby zachęcić ludzi do służby wojskowej.

Po prostu taniej jest, gdy młody chłopak będzie biegał na poligonie za darmo, albo za psi pieniądz poniżej minimalnej jak na Łotwie, a po wyjściu z koszar będzie musiał ciężko tyrać na wszystkie socjale, na banki bez których nie dostanie cyrografu na własne mieszkanie oraz na wszystko inne za co będzie musiał zdychać w razie wojny, gdy w tym samym czasie jego rówieśniczka będzie w razie wojny ewakuowana za granicę, a w czasie pokoju będzie żyła 3 razy dłużej na emeryturze.

#wojsko #wojna #ukraina #takaprawda #rosja #polska #przemyslenia #humorobrazkowy #polityka
s.....i - Pamiętajcie, jeśli w Polsce zostanie przywrócony przymusowy pobór, to nie d...

źródło: comment_1660195203CUkvwy9SlNzjywWmM6HlG2.jpg

Pobierz
  • 109
@skitarii: gówno to ty wiesz o współczesnych konfliktach dzbanie. Dalej #!$%@? dyrdymały o ogromnej i dobrze opłacanej armii zawodowej. To nie jest możliwe nawet gdybyś #!$%@?ł socjale bo oprócz kasy dochodzi jeszcze problem demograficzny. W kraju oprócz wojska zawodowego jest potrzebnych jeszcze cała masa ludzi pracujących w innych zawodach. Ale do zakutego gównem łba nic nie dociera.
Specjalista od współczesnych wojen się znalazł xd
Pewnie dopiero jak wojna w oczy zajrzała
@Alinous: Przecież nikt nie zamierza powoływać obecnie mężczyzn do wojska XD a tym bardziej tych którzy mają swoje lata i pracują. Poza tym już pisałem, że nie popieram przymusowego poboru tylko szkolenie ochotników.
gówno to ty wiesz o współczesnych konfliktach dzbanie. Dalej #!$%@? dyrdymały o ogromnej i dobrze opłacanej armii zawodowej. To nie jest możliwe nawet gdybyś #!$%@?ł socjale bo oprócz kasy dochodzi jeszcze problem demograficzny. W kraju oprócz wojska zawodowego jest potrzebnych jeszcze cała masa ludzi pracujących w innych zawodach. Ale do zakutego gównem łba nic nie dociera.


@StoSloty1488: no właśnie, dlatego jak pisałem, pobór to ma być wyruchanie młodych chłopaków przez społeczeństwo,
No szczególnie jak się wydaje na socjal i emerytury 12 razy więcej niż na to wojsko zawodowe XD


@skitarii: No od kilku lat mówię że 500+ to głupota i powinno się zainwestować te hajs w produkcję czołgów krajowym przemysłem:p

Niestety nikt mnie nie słucha ¯\_(ツ)_/¯

To co proponujesz w zamian? Odebranie kobietom praw wyborczych, czy pobór rozrodczy do rodzenia dzieci pod przymusem, bo demografia kosi nas dziś mocniej niż ruscy?


@
@skitarii: Jestem byłym żołnierzem zawodowym. Jestem też przeciwnikiem ZSW w takiej formie jakiej u nas niegdyś występowała. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z konieczności posiadania rezerw, a tym samy utworzenia jakiejś formy przeszkolenia. Osobiście uważam że forma szkolenia z WOT (z drobnymi szczegółami) mogłaby by najlepszym rozwiązaniem. krótkie cykliczne szkolenia, bez wyciągania człowieka z normalnego życia/domu.

Ale jednocześnie jak widze twój codzienny kwik o Łotwę na której pewnie nawet nie byłeś to
No od kilku lat mówię że 500+ to głupota i powinno się zainwestować te hajs w produkcję czołgów krajowym przemysłem:p

Niestety nikt mnie nie słucha ¯_(ツ)_/¯


@TheGreenBastard: no widzisz, więc to nie brak kasy powoduje to, że państwa nie stać na obronę wojskiem zawodowym, tylko chciwość i głupota.

Dlaczego coś musi być w zamian? xD


Dlatego, że mamy w konstytucję wpisaną równość płci względem prawa.

A jeśli sramy na ten zapis,
@skitarii: Nie, nie chce by wojna polegała na maszynce do mięsa.
Słuchaj, ja nie chce wojny, boję się wojny ale mam po prostu inne zdanie co do szkolenia i obrony granic.
A szurskimi teoriami nazywam połączeniu poboru z jakimś planem unicestwienia młodych ludzi XD
Po raz kolejny powtórzę: do obrony kraju będziemy potrzebować więcej niż samej armii zawodowej. Nie chcę by przymusowo wcielano do wojska jeżeli ktoś nie poczuwa się w