Wpis z mikrobloga

  • 101
W ramach #mirkowyzwanie wylosowałem taki zestaw:

1. Zrób trzy różne przetwory z ogórków.
2. Nieoczywista oczywistość – znajdź miejsce (drogę, budynek, fundamenty, opuszczoną linię kolejową) i zbadaj, jaka historia się za tym kryje.
3. Zbuduj jak największy zamek z piasku. Musi mieć przynajmniej 4 wieże boczne – na murach – oraz dwie duże wewnątrz.

Wybrałem nieoczywistą oczywistość.
Każdy z nas wie, że czarownice lekko nie miały i w przeszłości były palone na stosie. Natomiast nie każdy jest świadomy tego co robiono ówczesnym różowym paskom (,)
Odwiedziłem izbę tortur czarownic w zamku w Darłowie, gdzie dokonywano okropnych czynów.
Ten wpis jest o nich.
W komentarzach zamieszczę zdjęcia oraz opis narzędzi tortur.
Pobierz
źródło: comment_1660195100zHt0XQYleyAa7T5cPzFQit.jpg
  • 58
@Keboon: głównie artykuły rozsiane po necie. Mam też gdzieś Młot na czarownice w wersji cyfrowej, jak chcesz to odkopie i Ci podeślę :P

Bo temat jest interesujący, to trochę poczytałam.

I jak już po coś idziesz to przy okazji po mokry chrust czy inna słomę. Ludzie na stosach zanim spłonęli to udusili się od dymu. Jeśli rodzina podpłacila kata, to skręcał kark przed podpaleniem winowajcy ( ͡° ͜ʖ ͡
@moll ja aktualnie słucham w drodze do i z roboty i niedawno było o paleniu na stosie że były techniki układania chrustu i podpalania i faktycznie żeby nie brać suchego bo moment od temperatury umierali a tak trwało to kilka razy dłużej
@gtk90: wiem że to szacunki, ale porównywano kiedyś liczbę procesów w poszczególnych krajach i wyszło,. że na podstawie tego co wynika z zachowanych akt procesowych, u nas było "łagodnie" i więcej zachód kraju.

Największy hard core to była bodaj Hiszpania

A książki muszę w takim razie poszukać, dzięki