Wpis z mikrobloga

@dawideex098: przeciez to wykopki sobie jakis mit stworzyly, tutaj dzieci z podstawowki siedza. Tak na zdrowa logike, jesli kogos nie stac na splate raty i bierze sobie wakacje kredytowe to i tak nie bedzie go stac na nadplacanie, a ten ktory chce nadplacic kredyt to i tak go nadplaci czy beda wakacje czy nie
@Miszcz_Joda Przy dużym, wysoko oprocentowanym kredycie, nie są naliczane przez łącznie 8 miesięcy odsetki w wysokości nawet 3750 zł. Więc tutaj oszczędność, kredytobiorca nie zapłaci wtedy tych 30k zł odsetek, które zapłaciłby gdyby nie było wakacji.

@dawideex098 Jak już napisał @pocojak - wydłużenie harmonogramu nie ma żadnego znaczenia, mogą mi wydłużyć nawet i do 1000 lat i co z tego jak będę co miesiąc nadpłacać I spłacę kredyt w 5 lat.
@Miszcz_Joda: odsetki są liczone rocznie (RRSO), co oznacza że dla kredytu oprocentowanego na np. 9% (WIBOR 7%+2% marża) co roku płacisz w odsetkach 9% całości kapitału pozostałego do spłaty.
Te 20k PLN, które spłacisz teraz nie będą częścią kapitału, więc przez resztę trwania kredytu (powiedzmy 20 lat) nie będziesz płacił od tego odsetek (bardzo ogólnie pisząc: 20lat x 20k PLN x 9% = 36k PLN). Oczywiście nikt nie jest w stanie
@dawideex098 Nie ma obowiązku płacenia zgodnie z harmonogramem, kredyt można spłacić dużo szybszym tempem więc korzyść jest z braku naliczania odsetek przez 8 miesięcy, co mnie obchodzi że harmonogram jest na jeszcze 30 lat i 8 miesięcy jak ja spłacę w 5 lat z sumą odsetek niższą niż w harmonogramie. To tak jak wziąłbyś dwa takie same kredyty, jeden rozpisany na 10 lat a drugi na 35 lat, co z tego że
@dawideex098 mało tego, jak nadplacą np. 30k kredytu teraz z tej kasy to kredyty im się skróci o prawie 5lat albo darowane im zostanie prawie 300k odsetek ( ͡º ͜ʖ͡º)
*Przy założeniu, że będą płacić kredyt caly czas na takim wiborze jak dzisiaj jest. Więc nie do końca tak to bedzie.
Jestem trochę głupi i nie rozumiem wyskakują mi jakieś artykuły dla ludzi mających kredyt hipoteczny żeby brali wakacje kredytowe i nadplacali kredyt a zaoszczędzą nawet 30k moje pytanie brzmi jak? Przecież gdy wezmą te wakacje to im się termin zakończenia kredytu wydłuży o nie więc jaka jest tu oszczędność?


@dawideex098: skumałbyś jakbyś miał kredyt, płacąc comiesięczne raty do banku płacisz kapitał + odsetki, gdzie zwłaszcza na początku stosunek odsetek do kapitału
Jestem trochę głupi i nie rozumiem wyskakują mi jakieś artykuły dla ludzi mających kredyt hipoteczny żeby brali wakacje kredytowe i nadplacali kredyt a zaoszczędzą nawet 30k moje pytanie brzmi jak? Przecież gdy wezmą te wakacje to im się termin zakończenia kredytu wydłuży o nie więc jaka jest tu oszczędność?


@dawideex098: Skorzystanie z wakacji nie daje żadnych oszczędności rozumianych jako zmniejszenie kosztu kredytu (przy założeniu braku zmian stóp procentowych). Bardzo duża oszczędność
Pobierz
źródło: comment_1660205201WCq3l87fKXwLmkILO9wWTO.jpg