Wpis z mikrobloga

,,Franciszek"

Franciszek idąc do szkoły średniej bez żadnego namysłu wybrał profil matematyczno-fizyczny, gdyż już od małego bardzo dobrze radził sobie z naukami ścisłymi. Już na samym początku pierwszej klasy liceum wpadła mu w oko Emilia. Była ona najśliczniejszą dziewczyną jaką Franciszek widział na oczy - miała 161cm wzrostu, była szczupła, miała długie, falowane blond włosy oraz kształtne, dorodne piersi. Chłopak zakochał się od pierwszego wejrzenia i codziennie przed snem wyobrażał sobie, jakie by to było wspaniałe mieć ją za dziewczynę. Jej uśmiech dodawał mu energii do życia. Dziewczyna nie sprawiała wrażenia "głupich, ładnych Julek", jakie dotychczasowo Franciszek miał (nie)przyjemność spotykać. Ta wydawała się inna, skromniejsza, wyjątkowa. Wydawała się być tą jedyną.

Po pierwszym miesiącu szkoły, Franek się lekko przeziębił, miał katar, przez co mama zabroniła mu iść do szkoły. Po powrocie do zdrowia postanowił, że to dobry pretekst, aby poznać Emilkę - w niedzielę wieczorem napisał do niej na popularnym portalu społecznościowym, czy mogłaby mu jutro przynieść zeszyty, bo musi przepisać zaległości.

Nazajutrz na koniec dnia, dziewczyna dała chłopakowi wszystkie zeszyty, o jakie prosił:
- Proszę, przyniosłam zeszyty, o które prosiłeś
- Dz-dziękuję - odparł nieśmiało Franek i odszedł w stronę wyjścia z budynku

Tak się złożyło, że kontakt na facebooku stawał się coraz częstszy. Zaczęło się od prośby o pomoc z zadaniami domowymi. Emilka często prosiła o przesłanie zadań, ponieważ wiedziała, że Franciszek nie ma żadnych problemów z królową nauk. Nastolatek zawsze się cieszył, gdy Emilia pisała. Za każdym razem chętnie pomagał i przyprawiało go to uśmiech na twarzy, myślał sobie: "Emilka znowu do mnie napisała, chyba mnie lubi. Mam ogromną nadzieję, że kiedyś pozwoli mi zostać jej chłopakiem, eh..."

Mijały miesiące, a na czacie pojawiały się już nie tylko wiadomości o zadaniach matematycznych, ale także z innych tematów. Młoda dziewczyna bardzo chętnie zwierzała się chłopakowi z różnych problemów. On bardzo chętnie to wszystko czytał i zawsze podnosił ją na duchu. Emilia jak to młoda nastolatka miała również sporo kompleksów na punkcie swojego wyglądu, a Franek z ogromną chęcią przekonywał ją, że jest piękna i że nie powinna się niczym przejmować.

W szkole ich relacja głównie spłycała się do "cześć", a najwięcej czasu sobie poświęcali na komunikatorze. Franek często w klasie zerkał, czy Emilka akurat na niego patrzy. Czasami zdarzyło się, że się akurat popatrzyła, a zarumieniony chłopak szybko odwracał wzrok i zastanawiał się, czy on tez jej się podoba.

Pewnej soboty, Emilka na czacie opowiadała Franciszkowi co robiła w piątek wieczorem. Wyszła razem z Julią, Sarą i Nikolą na piwo z kilkoma chłopakami z klasy - Natanielem, Klaudiuszem i Oskarem. Mówiła o tym, że dużo wypili i że ma ogromnego kaca. Dodatkowo wspomniała o pewnej sytuacji:
- Ten cały Oskar to jest najbardziej wkurzający. Często jakoś mi dogaduje i rzuca jakieś zboczone podteksty, raz się zachowuje, jakby mnie nie lubił, a raz jakbym mu się podobała. Nie ma w ogóle wstydu, no ale na razie uznałam, że to wina alkoholu. Najlepsze jest to, że zaraz po tym jak się do mnie kleił, to zaczął to robić z Nikolą i się przelizali, no co za gość, nie trawię takich - wyżaliła się Emilka
- Noo, niektórzy tacy są, szczególnie ci z bogatych rodzin, myślą, że mogą mieć wszystko i że wszystko im się należy. Ale to byłaś zazdrosna, że pocałował inną dziewczynę? - upewniał się zmieszany Franek
- Nie, no coś Ty, nigdy bym z takim prostakiem niczego nie zrobiła
- Rozumiem - odetchnął z ulgą zakochany nastolatek

Niedługo po tej sytuacji, tuż po tym jak zakończyła się lekcja matmy, Franek siedział pod ścianą i odrabiał zadane przed chwilą zadanie domowe. Niedaleko dalej, na ławce siedziała Emilia wraz z Sarą i Julią. Dziewczyny gadały i chichotały się, a tuż po chwili podeszła paczka chłopaków ze wspólnego wypadu. Wzięli torebkę Emilki i nie chcieli oddać. Młoda dziewczyna już podirytowana kazała im oddać. Dwóch z nich ją trzymało, a Oskar zaczął grzebać w jej torebce, wszyscy się śmiali.
- Oddawaj debilu! - krzyczała dziewczyna
Franciszek pomyślał sobie wtedy - "eh, co za gnoje, pomyśleć, że Nikola całowała się z takim chamem... Może to mój moment, aby zaimponować Emilce?"

Chłopak niepewnie odłożył zeszyty i wstał. Podszedł do grupki przyszłych deweloperów i cichym głosem powiedział:
- Oddajcie jej tę torebkę!
- Co? - odrzekł podniosłym tonem Oskar
- Powiedziałem, żebyście oddali Emilce jej torebkę! - nieco pewniej powiedział Franciszek
Emilka zdziwiona patrzyła na Franka, a w tym samym czasie Oskar podszedł do niego i mocno go popchnął, tak, że upadł na ziemie
- Wracaj do książek cioto! - krzyknął Oskar i cała grupa zaczęła się śmiać, wraz z Sarą i Nikolą. Emilka tylko lekko się zachichotała pod nosem, upewniając się, że leżący na ziemi chłopak tego nie widzi. Oskar wstał i odszedł ze skuloną głową.

Wieczorem tego samego dnia Emilia się nie odzywała do Franciszka. Chłopak postanowił pierwszy napisać:
- Przepraszam, że nie udało mi się odzyskać Twojej torebki - rzekł zwątpiony w siebie
- Hahaha, nic się nie stało, oni tak już mają - odpisała Emilia

W kolejną niedzielę znów Franek napisał do Emilki. Okazało się, że w weekend znowu była z tymi samymi osobami. Opowiadała po krótce, nieco bardziej zlewczo niż dotychczas.

W poniedziałek, gdy zakochany nastolatek przyszedł do szkoły, na końcu korytarzu widział siedzącą na ławce Emilkę, była sama. Przyspieszył kroku, żeby przyjść i się przywitać. Nagle zobaczył jak do Emilii podchodzi pewnym siebie Oskar, który na luzaku kładzie dłoń na tył jej głowy, a drugą chwyta jej podbródek. Pochyla się i zaczyna namiętnie całować się z Emilią. Franek poczuł się, jakby wbito mu setki noży w ciało. Nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Zawrócił się patrząc przed siebie w nicość, mając w wyobraźni tylko obraz, jak jego jedyna całuje się z kimś innym. Szedł korytarzem przed siebie, czując się martwy w środku, wypruty ze wszelkich emocji, chcąc zniknąć z tego świata...

#zwiazki #logikarozowychpaskow #rozowepaski #rozowypasek #blackpill #redpill #przegryw
  • 4