Wpis z mikrobloga

Trzeci raz podchodzę pod szukanie nowego łóżka 140x200 (dla jednej osoby). Do tej pory mam jakiś z Jyska na 140 i się środkowa rama powyginała się, że muszę mieć improwizorkę pod wyrem.
Jest wiele różnych ofert i sporo mi się podoba, ale mam dwa pytania:
- trapi mnie, że wiele konstrukcji z Ikei jak i też poza, nie używają "piątej nogi" / podpórki na środek ramy / geometryczny środek łóżka, dlaczego?
-- imho, brzmi to po prostu jak ekstra zabezpieczenie przed zmęczeniem materiału, gdyż ta rama aż się prosi o katorgę na przestrzeni lat. Tak wiem, produkt z Jyska ma mniejszą jakość pewnie, ale przez pryzmat tego jestem wyczulony.
-- ostatecznie kupię we własnym zakresie, ale brzmi zaskakująco, że tego nie ma
- Kupować z stelażem? Mam na myśli tą jednolitą strukturę, gdzie można naprężenia pod wagę ustawiać, a nie listewki co się po prostu kładzie od tak.
-- Intryguje mnie to, bo o materacach pisze się dużo rzeczy, ale nigdy nie słyszałem na ile wpływ ma taki elastyczny stelaż do funkcjonowania materaca
-- i.e.hipotetycznie, czy do premium materaca czy takowy stelaż coś w ogóle daje? Czy równie dobrze rzucę taki materac na podłogę i efekt ten sam.
- Czy są jakieś wyra <140cm, które nie wyglądają dziecinnie? Może po prostu zawyżam potrzeby ze 140cm?
#materac #ikea #spanie #lozko #meble
  • 8
@wielkaberta:

https://www.ikea.com/pl/pl/p/malm-lozko-z-pojemnikiem-bialy-90404799/

Wziąłem i jestem mega zadowolony, głównie z tego względu, że bez problemu można nie montować nóżek i postawić bezpośrednio na podłodze, wtedy też odpada potrzeba montowania jakiegokolwiek dodatkowego podparcia na środku a co najważniejsze zero problemów z kurzem.. Chciałem to samo zrobić u rodziców w domu, ale oni wzięli podobne łóżko z Bodzio (nie jestem pewny) i niestety było gorzej wykonane i mam tu na myśli głównie dół. W
@Sansiwiera: @alucard11: @Murasame: @Akman: @HlHl:
Dziękuje bardzo za odpowiedzi, Malm zdaje się być cost effective, ale trochę beka, że zakup 4 szafek to drugie tyle za łóżko.

Jednak dalej chciałbym dowiedzieć się na temat stelażu, jak na przykład tutaj:
https://www.ikea.com/pl/pl/cat/dna-lozek-z-listew-24827/?filters=f-typed-reference-measurement%3A140x200%20cm_slatted%20bed%20bases

Nie mam nic przeciwko pójść za tym Leirsund, ale chciałbym się dowiedzieć na czym polega zysk "w jakości".
Na przykład jakbym się położył na łóżku z jednym
Nie mam nic przeciwko pójść za tym Leirsund, ale chciałbym się dowiedzieć na czym polega zysk "w jakości".

Na przykład jakbym się położył na łóżku z jednym i drugim stelażem odczułbym jakąś różnicę?


@wielkaberta: w warunkach użytkowania lepszych materacy masz nawet napisane, żeby używać ich tylko z elastycznymi stelażami, w innym przypadku traci się gwarancje. Wydaje mi się, że chodzi o lepsze układanie się i dopasowanie materaca zarówno do stelaża, jak