Wpis z mikrobloga

Prędko zanim dojdzie do nas, że to bez sensu trzeba postawić jeszcze więcej znaków. Najlepiej takich które nie mają sensu (ten na środku może jeszcze ma i przypomni niektórym, że przed tramwajem pierwszeństwa nawet piesi nie maj). Ciekawe kto w magistracie we #wroclaw wpadł na pomysł żeby zrobić tak genialne oznakowanie.

ul. Drobnera w okolicy skrzyżowaniu z ul. Probusa
Pobierz
źródło: comment_1660052251As9XrzhJBJRwUzUKV0jXP9.jpg
  • 61
Prędko zanim dojdzie do nas, że to bez sensu trzeba postawić jeszcze więcej znaków. Najlepiej takich które nie mają sensu


@Darth_Gohan: nie rozumiałem o co chodzi dopóki nie doczytałem tego niżej:

skąd kierowca ma wiedzieć, że rowerzysta nie ma pierwszeństwa


@Darth_Gohan: to prawda. A problem podwaja fakt, że to droga dwupasmowa i jeśli na jednym pasie ktoś zechce przepuścić rowerzystę to drugi wyprzedza go przed przejściem dla pieszych ¯\_(ツ)_/¯
@Wychwalany: Weź mi powiedz jak zarządca może zabrać rowerzyście pierwszeństwo na przejeździe rowerowym? Po to on istnieje.
Przecież wtedy po prostu to nie jest przejazd rowerowy, ale jakaś nowa niestworzona historia xD

Jedyne rozwiązanie - zostawiasz zwykłe przejście dla pieszych i rowerzysta wtedy musi zsiąść z roweru w myśl przepisów.
@ManiacTeam znak ustap pierwszeństwa z tego co pamiętam dotyczy skrzyżowania. Tutaj nie wiem jak oni chcą twierdzić, że to skrzyżowanie.

Chyba że DDR traktuje się jak normalna drogę... Tylko w takim razie po co wtedy robić przejazd rowerowy i oznaczać przejście jako przejście dla pieszych i przejazd rowerowy... Nie rozumiem...
@Darth_Gohan: na skrzyżowaniu Kukuczki z Borowską już z rok taki znak wisi. Chyba im się spodobało w magistracie takie bezsensowne rozwiązanie. Tam to jeszcze wisi z 3 metry nad ziemią i jadąc rowerem ni #!$%@?, tego nie zobaczysz. Jeździłem tam cały zeszły rok rowerem, a o braku pierwszeństwa dowiedziałem się z grupy osiedlowej, bo ten znak jest dla rowerzystów za wysoko.

Druga sprawa to rzeczywiste pierwszeństwo. Co z tego, że rowerzysta
rowerzysta ma pierwszeństwo NA przejeździe a nie PRZED, więc te znaki trochę mają sens.


@ManiacTeam: no to jak już "wymuszę" na aucie, ale zdążę całym rowerem wjechać na przejazd to wina kierowcy czy roweru? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SwidraVytra Bardziej myślałem o tej sytuacji.

Szczerze nie do końca rozumiem z twojej wypowiedzi jednej rzeczy. Czyli każda samodzielna droga rowerowa to droga wwwnetrzna w myśl przepisów? Czy jak?

@Ogau czekaj gdzie na Kukuczki z Borowska to jest? Tam po stronie szpitala? Żeby nie wjeżdżać pod auta czy jak?