Wpis z mikrobloga

@fuji: mam taką teorię, że te wszechpotężne Chiny to taki sam kraik z guwna i kartonu, który połamie sobie zęby na Tajwanie tak samo jak Wołodia "zaraz wyślą PRAWDZIWE wojsko" Putin na Ukrainie.
@Alky: To nie jest teoria, Chiny nie są w stanie zdobyć Tajwanu z obecnym stanem wojska. Po pierwsze, polityka jednego dziecka spowodowała, że większość żołnierzy to tak naprawdę rozpieszczone dzieciaki, którzy nie chcą umierać. Jak już mowa o umieraniu, to w Chinach na starość rodzicami zajmują się dzieci. Jak jesteś jedyny i umrzesz to rodzice na starość też umierają. Po drugie okno pogodowe na zdobywanie Tajwanu to jakieś 2 miesiące w
@Amenotejiikara: To nie jest mój argument, czytałem o tym w jakichś badaniach. Fakt, może źle to napisałem ale w ogólnym rozrachunku polityka jednego dziecka ma duży wpływ na wojsko.
@uytx: ale brednie, weź leki lepiej
@Amenotejiikara: gość nie wie co mówi, to że niby w chinach są rozpieszczone dzieci jest podstawą do ogłaszania tezy, że chiny dostaną #!$%@? na tajwanie xD

chiny nie zaatakują tajwanu z tego powodu, że taka inwazja by im przysporzyła niezłe problemy gospodarcze wynikające z zagranicznych sankcji, a przede wszystkim to byłoby wbrew ich myśli strategicznej, jedynie inwazja na tajwan by się wydarzyła, gdyby tajwańczycy