Wpis z mikrobloga

Odpalasz świeżego Bartosiaka i #!$%@? chińczykiem, że aż oczy szczypie.

USA nie przemyślało wizyty Pelos i teraz nie wiedzą co robić. Xi PingPong zrobił ćwiczenia, ale takie ćwiczenia, które są blokadą morską i zaszachował Amerykanów. Powiesz, że USA ma lotniskowce, budżet militarny rok do roku trzykrotnie większy niż ChRL, a Bartosiah odpowiada, że GÓWNO mają, lotniskowce zostały zredukowane przez potężnych chińczyków do łódeczek, bo potężne rakiety BIG DONG wykoszą lotniskowce. Ja nie wiem co ci w Waszyngtonie robią, tak się tego nie robi w Waszyngtonie.

Dwóch potężnych analityków z Polski #!$%@? imperium amerykańskie, Biden już dzwoni do Dudu by ich ściągnął z anteny, Xi Jinping siedzi z notesem i spija każde słowo.
#wojna #chiny #tajwan #rosja #bartosiak
Tremade - Odpalasz świeżego Bartosiaka i #!$%@? chińczykiem, że aż oczy szczypie.

...
  • 21
  • Odpowiedz
@Artok: czy to ten człowiek, który przyjmuje zaproszenie do wrealu24 siedliska wszelkich onuc i szurów i gdzie żaden poważny i szanujący się specjalista nie przyjedzie?
  • Odpowiedz
USA nie przemyślało wizyty Pelos i teraz nie wiedzą co robić


@Tremade: jakos ogladalem ten material i wcale kategorycznie tego nie stwierdzili, raczej caly program poswiecili na zastanawianie sie jak jest, takze po prostu klamliwie manipulujesz, co mnie nie dziwi, bo na tym portalu antyfani bartosiaka robią to notorycznie, nic innego nie jestescie w stanie wymyślic¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Tremade no tak wszystko jest super nic się nie dzieje USA numer jeden na zawsze i niech nikt nawet nie śmie myśleć inaczej lub co gorsza coś powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Tremade: słuchałem i dla mnei to było takie typowe paplanie, że w sumie to kij wiemy co tak naprawdę zrobili, czego tak naprawdę chcą i co się tak naprawdę wydarzy. (I za to można Bartosiaka krytykować). Ale nie było tam nic tego co piszesz.
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: @LifeReboot:
USA NIE PRZEMYŚLAŁO WIZYTY PELOSI
20:08 - Albert Świdziński: "Wiesz, myślę, że nie przemyślały tego Stany Zjednoczone. [...]" potwierdzone później w 20:18 - Albert Świdziński: "Ale wydaje mi się, że nie przemyślały tego, wiesz, one też, nie wydaje mi się, żeby Stany mogły zaregować jakoś bardzo ostro na to, bo... jak i z jakiego powodu?"

LOTNISKOWCE
20:57 - Jacek Bartosiak: "Wiemy, że są lotniskowce, wyjaśnijmy, wiemy, że są
Tremade - @kfiateknaparapecie: @LifeReboot:
USA NIE PRZEMYŚLAŁO WIZYTY PELOSI
20:08...

źródło: comment_1660047387m87CnTgDtukLGY5X6p6mJ7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Artok: Weź mi nawet nie wyskakuj z Napierałą, koleś się złapał jednego faktu o znaczeniu słowa "inżynier" i pięćdziesiąt razy powtarza ten argument, jak pijany wujek na weselu. Jak zrobił materiał z Wolskim, który dzięki wiedzy Wolskiego poszedł w świetnym kierunku, bo omawiał jak działało NATO przed wojną na Ukrainie, to później jak zobaczył, że Wolski pojechał na biwak z Zychowiczem, to twierdził, że ten materiał i tak był nudny, bo
  • Odpowiedz
budżet militarny rok do roku trzykrotnie większy niż ChRL


@Tremade: i to jest właśnie myślenie Janusza. Potencjalna wojna byłaby 150km od wybrzeża Chin i kilka tysięcy km od wybrzeży USA. To trochę zmienia kalkulacje xD
  • Odpowiedz
@Tremade: no i o co Ci chodzi? wpłynie lotniskowiec nawet na chińskie wody terytorialne i zrobi co? Imho się z Tobą zgadzam, że to taka paplanina do kotleta co sam przyznałem w pierwszym komentarzu. Ale nie rozumiem czemu kwestionowanie polityki zagranicznej USA to musi być od razu chińska propaganda. Np. wojna w Iraku czy Afganistanie też były porażkami pomimo militarnego zwycięstwa. Jak ktos mówił tak w 2003 roku to powielał iracką,
  • Odpowiedz
i to jest właśnie myślenie Janusza


@selflessness: I to jest odpowiedź debila, USA w tym momencie wydaje na zbrojenia trzykrotność budżetu Chin, a wcześniej wydawała czterokrotność, pięciokrotność, dziesięciokrotność - rok do roku. Rosja ładuje w budżet wojskowy kolosalne pieniądze i dalej jeździ na sprzęcie produkowanym w ZSRR, jeśli myślisz że Chiny potrafiły nadrobić tak kolosalną różnicę w kilka lat to sprawdź czy już ci się nie wykształciła fałda mongolska.

USA ma
Tremade - > i to jest właśnie myślenie Janusza

@selflessness: I to jest odpowiedź ...

źródło: comment_1660059917shKzI2YJlVDAQUSTevSij4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tremade: i to jest dalej myślenie Janusza- walka odbywa się w fizycznej przestrzeni i geografia + odległości premiują tutaj Chińczyków, jest to opisane w koncepcjach bitwy powietrzno-morskiej, no ale głupi ci amerykanie, polak już wie, że wygrali, bo zobaczył wykres xD
  • Odpowiedz
@Tremade: nie na morzu, tylko w strefie przybrzeżnej Chin. Wytłumacz amerykanom, że mają bezsensowne wątpliwości xD Bartosiak tutaj niczego nie wymyślił, tylko przeczytał kilka opracowań z USA i ubrał w kwiecisty język.
  • Odpowiedz
no i o co Ci chodzi? wpłynie lotniskowiec nawet na chińskie wody terytorialne i zrobi co?


@LifeReboot: Nie wpłynie bez kompletnej dominacji powietrznej, którą sobie zapewni z odległości. Siła grupy uderzeniowej USA polega na tym, że dysponuje takim zasięgiem oraz siłą ognia, że nie ma fizycznej możliwości dosięgnięcia samego lotniskowca.

Ale nie rozumiem czemu kwestionowanie polityki zagranicznej USA to musi być od razu chińska propaganda


@LifeReboot: Z tego materiału idzie
Tremade - > no i o co Ci chodzi? wpłynie lotniskowiec nawet na chińskie wody terytori...
  • Odpowiedz
@Tremade: Dodatkowo w tym samym czasie 2 sprzeczne przekazy od chińskich onuc.
1. Chiny budują flotę lotniskowców zaraz będą dominować na Pacyfiku.
2. Amerykanie mają dużą flotę, ale to nic nie daje panowania.
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz