Wpis z mikrobloga

2027 + 1 = 2028

Tytuł: Uniesienie
Autor: Stephen King
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★
ISBN: 9788381254397
Tłumacz: Danuta Górska
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Forma książki: audiobook
Ot taka sobie krótka historyjka o mężczyźnie, który z dnia na dzień tracił swój ciężar ale jego postać fizyczna w żaden sposób się nie zmieniała. Dodatkowo nie ważne było co wziął do ręki w czasie ważenia - waga i tak pokazywała tylko samo jakby był bez ubrań i innych przedmiotów.

Nic mnie w tej opowieści nie porwało może poza pomysłem bo przyznaję, że był on ciekawy. Poza tym to w sumie taka historia o wszystkim i o niczym, którą całkiem dobrze się czytało bo mi akurat Kinga zawsze czyta się dobrze. Nie zawsze tylko trafia do mnie to co przeczytałam i podobnie było tym razem. Jest to książka typu: przeczytaj i zapomnij.

Jest tutaj wątek homoseksualny, a konkretnie dwóch kobiet, które były w związku małżeńskim i musiały zmagać się z ostracyzmem ze strony mieszkańców miasteczka Castle Rock. Nasz tytułowy bohater stara się z nimi zaprzyjaźnić oraz przy okazji pokazać światu, że dwie kobiety żyjące pod jednym dachem to nie koniec świata.

Także mamy tutaj wątek fantastyczny dotyczący utraty wagi, opowieść na temat tolerancji oraz jak ważna jest przyjaźń.

PS Książkę, czytałam, a nie słuchałam ale przez przypadek wybrałam złą wersję.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz Owieczka997 - 2027 + 1 = 2028

Tytuł: Uniesienie
Autor: Stephen King
Gatunek: fan...
źródło: comment_1659990395RhibnNtpoutpaHF4uGSCaR.jpg
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (5.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-09-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 176
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-05-13 - Użytkownik karkolomny_dziurkacz ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: