Wpis z mikrobloga

Czołem, są tu jacyś posiadacze #alfaromeo #giulia a najlepiej Veloce? Mam na oku rocznik 2019 i chciałem zapytać o takie codzienne użytkowanie, na co zwracać uwagę, jak się sprawuje. Kręci mnie to auto jak cholera. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: Nie trzeszczy na nierównościach? Audio gra dobrze? Zastanawia mnie czy miałbym spokój z większymi tematami serwisowymi i jak długo przy przebiegu 40-50k kilometrów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Strzalka: Koszty przeglądów, przy jakim przebiegu są jakieś większe tematy do ogarnięcia, jak z komfortem, wygłuszeniem, jakością audio od Harmana, realnym spalaniem przy 120-130km/h. Generalnie Twoje odczucia :)
  • Odpowiedz
@Aquoss: mam 40tys dopiero. Nic nie trzeszczy. Audio kwestia gustu, dla mnie 99% serii gra słabo ale tu silnika się słucha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@s---k: alcantara. Mi się do wszystkiego zawsze kleją, nawet z wentylowaną skóra xD
  • Odpowiedz
@Aquoss: przeglad zerowy czyli wymiana oleju po 2k km (ogolnie instrukcja nic o tym nie mowi ale wolalem to zrobic) to koszt 800PLN.

Spalanie przy 120-130km/h to 8.5/9L. Nigdy nie mialem wentylowanych foteli takze nie wiem czy by mi tego brakowalo.
Natomiast w aucie brakuje:
- ledowych swiatel / zamiennie jezdze tiguanem 2020 z matrixami to jest niebo i ziemia
- elektrycznej klapy
- i tak z 40KM/60Nm wiecej zeby auto
  • Odpowiedz
@Aquoss: dobra wez podjedz do vw i wez arteona na godzine moze byc kombi jedno i to samo. A potem przejedz sie alfa.

To jest tragedia. A jeszcze jedno mi sie przypomnialo w alfie zf nie ma autoholda i w korkach musisz trzymac hamulec. W vw dsg ma za to.
W alfie za to po odpaleniu mozesz bieg wrzucic lopatka i jechac.

W vw 2020 masz bezprzewodowy carplay/androidauto w alfie po
  • Odpowiedz
@s---k: wentylowane fotele wchodzą z kolejnym liftem auta 3-4 kwartał 2022 razem z nowymi lampami i systemem multimedialnym oraz autopilotem.
@Aquoss:
Spalanie Veloce w Benzynie 14l/100km przy 140-150km/h przy 180-200 pali już 25l/100km
Wyciszenie jest świetne do 175km/h (mam polifta z szybą dzwiękoszczelną )
Serwis olej + filtry w ASO 950-1100zł
Banan na twarzy jak cholera zawsze jak wsiadam mimo tego #!$%@? spalania.
( ͡°( ͡° ͜
  • Odpowiedz
a jeszcze jedno interwaly w vw to 30k km a alfa co 15k km czyli mozna powiedziec ze kosztowo x2


@Strzalka: jednak każdy mechanik, nawet w ASO powie Ci, żeby pomimo zaleceń producenta olej zmieniać przynajmniej co 15k km
  • Odpowiedz
@Aquoss: plus Arteona względem Giulii jest ogromna przestrzeń na nogi z tyłu i naprawdę fajny jak na auto które nie jest kombi/suvem. Do tego ledy i i wirtualne zegary jak ktoś lubi, no ale akurat i ledy i zegary i wentylowane fotele mają być jeszcze w tym roku w lifcie.

Sam się zastanawiam właśnie między tymi dwoma modelami.
  • Odpowiedz