Wpis z mikrobloga

Przeliczanie zarobków UoP na B2B.
Jeśli dobrze zrozumiałem to bierzemy stawkę miesięczną UOP super brutto czyli całkowite koszty pracodawcy i do tego doliczamy 26 dni urlopu i mamy stawkę netto na fakturze. Dzielimy to przez 168 i mamy stawkę godzinową, którą się zazwyczaj operuje przy umowach. Czy to jest OK?
Według tego kalkulatora liczę ile muszę sobie doliczyć za 26 dni urlopu: https://www.kalkulatorb2b.pl/

#programista15k #programowanie #b2b #jdg #hr #prawopracy #pracbaza #wynagrodzenie #it
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@card_man bierzesz wszystkie roczne koszty pracodawcy, dzielisz przez liczbę pracujących dni w roku pomniejszoną o urlop (jeśli dobrze pamiętam to 251-26=225), dzielisz przez 8 i masz stawkę godzinową netto. Wywalcz zaokrąglenie do 5 zl w górę jako dodatkowe koszty księgowe i oc i będzie git.
  • Odpowiedz
@Kolczaneiro: przeważnie +- tak i tutaj albo sobie doliczasz do stawki godzinowej i za wolne nie dostajesz ani grosza albo druga opcja masz „płatne” dni urlopowe i normalnie wystawiasz fakturę za dni na urlopie. Wychodzi na to samo ale polecam ta druga opcje, korzystałem z obydwu i w przypadku drugiej opcji o wiele większy komfort psychiczny. Niby to jedno i to samo ale przy braku płatnych urlopów ciagle się w
  • Odpowiedz
@card_man: oprócz tego powinieneś doliczyć jeszcze około 5 dni chorobowych, 1.5% składki pracodawcy na PPK oraz kilkaset złotych za benefity, jak opieka medyczna, ubezpieczenie czy Multisport, które zazwyczaj masz tylko na UoP
  • Odpowiedz
@wiecznybeton: Jak wolisz być ruchany przez firmę na B2B to już twoja sprawa, moim zdaniem każdy benefit/bonus o wartości powyżej 100 zł trzeba uwzględnić. Nawet jakby ktoś podliczył jeszcze takie głupoty za 10 zł jak wymieniłeś typu owocowe czwartki to dalej firma, z którą współpracujesz na B2B jest mocno na plus choćby pod względem kosztów księgowości czy braku praw pracownika dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@wiecznybeton: tylko, że w umowie B2B nie ma szans żeby wynegocjować choćby zbliżone prawa do tych, które ma się w UoP. Zresztą nawet jakby ktoś próbował, to pewnie posiadałoby to mocne znamiona UoP i fiskus mógłby się tu doczepić o ukryte UoP.
  • Odpowiedz