Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lexico: 33 lata
@gottie: wiem, staram się nad tym pracować;/
@dr_getsome: mam problem z tym, bo duży chodziłem po górach, w nogach jeszcze sporo pary jest, ale lapie zadyche i kaplica, jak pisałem we wczorajszym poscie jak zaczynałem biegać, czyli jakies 2 tygodnie temu, to tempo mialem poniżej 5 i tetno 190 i ciężko było 3 km zrobić xD teraz staram sie pilnowac, ale jak widać jeszcze sporo pracy
teraz staram sie powoli biegac, w tempie 6min/km


@nexpo: na początku biegania za bardzo się forsujesz.
Bieg powinien stanowić przyjemność, a tobie serce chce wyskoczyć z klatki piersiowej.
@nexpo: @lexico: @gottie: cholera, ja biegam rekreacyjnie dystanse 5/10/15/20km przy tętnie 165 i jakoś żyje.
Nie znacie nawet jego HRmax. Z drugiej strony OP pewnie też nie- od tego bym zaczął ;)
Jak OP nie da rady zrobić tych 5km to faktycznie lepiej zwolnić, aczkolwiek poza tym, że się katuje, nic strasznego mu się nie stanie. Szczególnie na tak krótkich dystansach.
@EconomicDisruption: tzn teraz przy tym tetnie raczej spokojnie zrobiłem te 5km, nie było to katowanie, ale czuje, ze gdybym zwolnił byłoby znacznie wiecej, wczoraj przy tetnie 170+ miałem 6km;P cel to 10 w sierpniu i czuje, że jak najbardziej jest w zasiegu ;)
@lexico: bez przesady, że 169 to "wyskakiwanie serca z klatki" xd
@nexpo: poczytaj, posłuchaj trochę o pracy serca w bieganiu. Generalnie, jest dobrze, popełniasz standardowe błędy nowicjusza, czyli biegasz ciut za szybko w biegach treningowych (mi mimo 8 latniego stażu nadal się to zdarza xd). Zerkaj na zegarek w trakcie biegania, staraj się nie przekraczasć 165 w trakcie biegów treningowych, optymalnie to między 155-160.
LebronAntetokounmpo - @lexico: bez przesady, że 169 to "wyskakiwanie serca z klatki" ...
@LebronAntetokounmpo: normalnie mam koło 60, podczas wysiłkowego około 120. Poprawiłem technikę przez co bieg wymaga mało siły.
Biegam od 13 lat, jestem starszy o 10 lat od Opa.

@nexpo: jesteś początkujący, więc serce jeszcze nie przyzwyczajone.
Trzymaj się wolniejszego tempa i powoli zwiększaj.