Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim, bardzo proszę o odpowiedzi pod tym postem z uwagi na niezmiernie ciężką sytuację...
Do rzeczy; Kupiłem w aptece test AccuSperm. W wieku 7 lat przeszedłem operację wnętrostwa i odkąd mam żonę zacząłem się stresować kwestią swojej płodności...Dwukrotnie przeprowadzałem test i w obu przypadkach wynik wyszedł negatywny. W nadchodzący wtorek idę do urologa, któremu opowiem o całej sytuacji. Niemniej jednak muszę to wyrzucić z siebie. Wraz z żoną bardzo martwimy się o to, czy jestem bezpłodny, czy nie. Czy mamy tutaj osoby, które borykały się z podobnym problemem? Ten test bada niepłodność, czyli coś, co można wyleczyć, czy bezpłodność, czyli nieodwracalną niemożność zapłodnienia? Byłbym cholernie wdzięczny za pomoc, albo chociaż częściowe uspokojenie mnie. Do lekarza idę już wkrótce, ale nie mogę normalnie funkcjonować, ciągle o tym myślę...Dzięki za pomoc. #medycyna #bezplodnosc #plodnosc #lekarze #urologia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eed23cd9c77d8d278a94bf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Chłopie idź na badania nasienia, bo takie testy niewiele dają. A na teście nasienia nie tylko policzą ile jest tych plemników, ale też jaka jest ich ruchliwość, żywotność czy ile z nich ma nieprawidłowy kształt. Dopiero to da obraz czy jesteś bezpłodny czy też nie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z tego, co piszą, to wykrywa stężenie plemników. Ja bym zrobiła na twoim miejscu testy laboratoryjne i dopiero wtedy się martwiła. Ogólnie dietą, stylem życia (wykluczenie używek, ruch) można trochę poprawić parametry, ale to już lekarz powinien dalej ciebie pokierować i coś więcej powiedzieć. Możliwe, że przebyty problem spowodował u ciebie taki problem i już nic nie da się zrobić.
  • Odpowiedz
TerminowaDziewczyna:

Ten test bada niepłodność, czyli coś, co można wyleczyć, czy bezpłodność, czyli nieodwracalną niemożność zapłodnienia?

@OP: Czytałeś chociaż dołączoną ulotkę?

Test pozwala określić czy stężenie plemników jest prawidłowe tzn. czy mieści się w ramach aktualnej wartości referencyjnej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) (tj.>15
  • Odpowiedz