Wpis z mikrobloga

#zakupy #pizza #pieczzwykopem

takie dodatki mięsne w dzisiejszych zakupach. prowadziłem kiedyś potężną wojnę z tymi #!$%@?, długo ich nie było więc garda opadła, czujność znikła i jakies 3 tyg temu znowu skądś przywlokłem. tym razem jako weteran pozbyłem się problemu dość szybko, znowu garda wysoko i pajęczy zmysł włączony. no i dziś zakupy, przeglądałem mąki w sklepie, te z widocznymi pajęczynkami na opakowaniu odkladalem na bok... no i nic to nie dało. tym razem zamiast wstawić mąkę do pojemnika w opakowaniu pistanowilem dokladnie je obejrzec i przesiac przez sitko :) mam zamiar napisać do sklepu i zobaczę co odpowiedzą, bo w 2 z 3 opakowań miałem inżynierów. bonus w komentarzu
Pobierz
źródło: comment_1659819205F0EkCsHFIxPs858Wqk0ZcH.jpg
  • 12
@wuwuzela1 potem się namnaża i to dość ostro (larwa>kokon>motylek> x larw>...), najłatwiej przyniesc ze sklepu np właśnie w mące bo ma #!$%@? papierowe opakowanie i dla larw to żadna przeszkoda. potrafią też wlecieć przez okno, choć latają słabo. najwięcej tego szajsu w wakacje bo lubią ciepło. no i jajka mogą przetrwac ok roku zanim sie wyklują...

a Ty miales farta po prostu albo nawet nie wiesz, że gdzies siedzą ( ͡º
ma #!$%@? papierowe opakowanie i dla larw to żadna przeszkoda


@hsossd: owsianka tez w papier pakowana. Zresztą kasze wszelakie w kartoniki nieszczelne a woreczki platikowe z dziurkami wiec tez bez lipy dla larw. W czasie c19 magazynowalem kartonami i w sumie nie mnozyly sie te larwy wszystkie.