Wpis z mikrobloga

Mirko pomusz, pls. Wybieram od pół roku, czas się wreszcie zdecydować

Seat Ateca FR (1) czy Audi Q3 (2)?

Auto do miasta i weekendowych wypadów 2+1 na +/- 300 km ..

- ateca praktycznie full opcja, Q3 tylko podstawowa plus 2-3 pakiety, jednak baza Q3 jest wyżej
- rata bardzo podobna w obu, choć cena katalogowa Audi Q3 wyższa o 15% (pewnie przełoży się na wartość końcową)
- atece już miałem 4 lata, byłem bardzo zadowolony
- autocentrum: ateca ma sporo opinii powyżej średniej, Q3 poniżej
- wnętrze wg mnie ładniejsze i bardziej nowoczesne Q3 + regulacja tylnej kanapy, której w w atece brak
- z zewnątrz w tych opcjach ateca zjada Q3 na śniadanie
- ateca niższa masa własna = lepsze osiągi, mniejsze spalanie?
- nie chcę "dopłacać" i wybierać nic ponadto co wybrałem (bardzo długi proces na finishu here)
- seat to seat, audi to premium

Link do porównania

#samochody #pytaniedoeksperta #audi #seat #motoryzacja
denwood - Mirko pomusz, pls. Wybieram od pół roku, czas się wreszcie zdecydować

Se...

źródło: comment_1659701262MkvkHtem4cGAUVZgnN0wES.jpg

Pobierz

Które?

  • Seat Ateca FR 51.9% (195)
  • Audi Q3 48.1% (181)

Oddanych głosów: 376

  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jechałem 1.5 tsi Ateca i Q3, jechalem 2.0 tsi Atecą. To była różnica tak wielka ze az nie mogłem ogarnąć. Inny samochód, nie mógłbym żyć z myślą, że mam 50% auta.


@JanTadeusz: nie do końca zrozumiałem. Którym jeździło się lepiej?
Kuga - obczaję, choć jeśli ford to tylko z tych z bulgoczącym silnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@denwood: Hybryda Forda jest super, moze nawet lepsza od Toyoty. W koncu od nich wzieli patenty.

Jechalem tymi autami z silnikiem 1.5 - nic specjalnego, samochód słaby wg mnie. Jechałem Atecą 2.0 tsi - mega auto, kompletnie inaczej sie zachowywał. Różnica była tak duża, że jakbym brał to tylko 2.0 mimo ze kompletnie nie opłacalne pod względem ekonomii. Po prostu nie moglbym żyć z myślą ze moje auto jest skastrowane
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: bo są niezawodne, poza niektórymi przypadkami z reguły są w topce w tym względzie. Większość jest też bez polotu, ale to się właśnie sprzedaje, b--ń Boże, żeby auto było "jakieś". A niemieckie to dla mnie zagadka, bo mit niezawodności już chyba dawno upadł, słowo "prestiż" mocno się zdewaluowało widząc najwyższe modele Mercedesa choćby, w ogóle kupowanie samochodu jako symbol statusu to jedno wielkie...
Dla mnie samochodem marzeniem jest Lexus
  • Odpowiedz
@rkadjar: ideałów nie ma, ale zaręczam, że niemieckie marki są daleko w tyle.
Ale ja w ogóle nie jestem partnerem w dyskusji na temat nowych samochodów, bo mi generalnie po prostu nie leżą 2010-2013 to dla mnie schyłek motoryzacji, potem już tylko równia pochyła. 30-kilkuletni boomer ze mnie, co zrobisz. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@denwood: liczy się wyposażenie bo i jedno i drugie to volkswagen.

felga (17 na grubym kapciu vs 19 na run flat)

Rozumiem, że lepsze to te 17 na grubym?
19 na niskim na miasto to krótka droga do "PANIE CO MI BIJE W KIEROWNICY"
Mam 19 na grubym i żadne p--------e wysepki czy inne nienormatywne progi
  • Odpowiedz
@denwood: Z ciekawości porównałem sobie wymiary Q3 i A3 i zero zaskoczenia. A3 większy rozstaw osi, większe wnętrze, większy bagażnik przy nieznacznie większej długości.
Q3 małe wnętrze przy większej ogólnej szerokości auta(!) i wysokości.

Czyli dostajemy mniej przestrzeni użytkowej ale przynajmniej gorzej sie wsiada i wysiada na zatłoczonych miejskich parkingach xD.

Nigdy nie zrozumiem idei i sensu istnienia i posiadania
  • Odpowiedz