Wpis z mikrobloga

Musiałem zerwać wylewkę betonową ze styropianem w domu i zastanawiam się co mam z tym teraz zrobić - punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (pszok) mówi mi, że oni nie przyjmują czegoś takiego (styropianu wymieszanego z betonem), to co ja mam zrobić? Wywieźć do lasu? Zakopać w ogródku? Do czego służy ten pszok skoro nie przyjmują różnego typu śmieci przez co debile wywożą karoserię i opony do lasu lub podpalają sprzęt AGD do pozbycia się plastiku?
Muszę wynająć jakąś firmę/kontener żeby naładować tych śmieci i oni coś z tym zrobią? Czy mam nożykiem rozdzielać beton od styropianu?
#budowadomu #budownictwo #budowlanka
Pobierz smokzabojcaludzi - Musiałem zerwać wylewkę betonową ze styropianem w domu i zastanawi...
źródło: comment_1659689037jkLcfBftZtCrEVqIEhsUD7.jpg
  • 88
a czym to się różni od załadowania przyczepki tego gruzu i przywiezienie I'm własną przyczepką i załadowanie samemu do ich kontenera


@smokzabojcaludzi: formalnie odbierają spod twojego adresu. Mnie nie pytaj. Odkąd wychodzę z założenia, że odpady należą do samorządu, to selekcjonuję śmieci tak jak trzeba, wystawiam im gruz przed teren posesji tak jak oni chcą i #!$%@? mnie obchodzi czy odbierze to przyczepka, cieżarówka czy inne ustrojstwo. Ja swoją powinność zrobiłem
Niestety styropianu nie oddasz i papy również. Takie durne przepisy mamy. Muszę zdjąć ponad 120 m2 papy z dachu przed położeniem nowego pokrycia. Ciekawe co ja z tym mogę zrobić poza złożeniem na palecie, ostreczowaniem i postawieniem pod drzewem do czasu aż sie samo zutylizuje od UV.
@Tatiagla: 4 opony xD #!$%@? u mnie jedna na rok na dom XD jak zawowzilem w zeszlymr roku 4 z auta plus dwie z rowera to typ mowi, ze mamy do doplaty 5 opon to mu mowie ze chyba z #!$%@? spadl, troche pomarudzil ale rowerowe wzial bez doplaty.