Wpis z mikrobloga

Musiałem zerwać wylewkę betonową ze styropianem w domu i zastanawiam się co mam z tym teraz zrobić - punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (pszok) mówi mi, że oni nie przyjmują czegoś takiego (styropianu wymieszanego z betonem), to co ja mam zrobić? Wywieźć do lasu? Zakopać w ogródku? Do czego służy ten pszok skoro nie przyjmują różnego typu śmieci przez co debile wywożą karoserię i opony do lasu lub podpalają sprzęt AGD do pozbycia się plastiku?
Muszę wynająć jakąś firmę/kontener żeby naładować tych śmieci i oni coś z tym zrobią? Czy mam nożykiem rozdzielać beton od styropianu?
#budowadomu #budownictwo #budowlanka
smokzabojcaludzi - Musiałem zerwać wylewkę betonową ze styropianem w domu i zastanawi...

źródło: comment_1659689037jkLcfBftZtCrEVqIEhsUD7.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@blogger jeszcze nie zawiozłem. Obwiniam, bo osoba fizyczna nie ma zbyt dużo możliwości na rozdzielanie odpadów budowlanych na części pierwsze. Jak mam jakieś 100m² czegoś takiego to w jaki sposób mam rozdzielić beton od styropianu? Ręcznie nożem odrywać?
Patusy by podpaliły stos gruzu i styropian by po prostu się stopił uwalniając to całe gówno do atmosfery. Pszok powinien przyjmować takie rzeczy i je jakoś oczyszczać
  • Odpowiedz
@Voyo: przecież komplet opon na jeden adres to jest to co powinno być standardem i mówię to z perspektywy tego gdy miałem dom w dolnośląskim jak i obecnie w śląskim. Czasem warto poczytać regulamin, żeby się nie okazało, że ktoś w #!$%@? leci.

jeszcze nie zawiozłem. Obwiniam, bo osoba fizyczna nie ma zbyt dużo możliwości na rozdzielanie odpadów budowlanych na części pierwsze. Jak mam jakieś 100m² czegoś takiego to w
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: wszystko zależy od gminy - ile pieniędzy na prowadzenie takiego pszoku dają, (a zazwyczaj dają tyle żeby utrzymać tam jednego ciecia, który musi wszystkiego pilnować i nic więcej) oraz od punktu zagospodarowania odpadów - jeśli wysypisko nie przyjmuje tego to i w pszoku nikt tego nie będzie oddzielał.
Problemem jest to że są nieujednolicone przepisy (pszok w jednej gminie może przyjmować odpady, których nie przyjmuje pszok w innej) oraz
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: @smokzabojcaludzi: Musisz zapłacić za utylizację bo nie są to odpady komunalne.

Czyli krótko mówiąc wszelkie śmieci poza wytworzonymi przez gospodarstwo domowe (czyli w tym przypadku remontowe czy budowlane, albo jakbyś miał nie wiem - stary zderzak z samochodu bo sam sobie wymieniałeś czy coś) musisz zutylizować we własnym zakresie, tj. w tym przypadku zamawiasz kontener i płacisz. U mnie to ostatnio było 800 zł za kontener 7
  • Odpowiedz
@Tatiagla: u nas totalna patola. Gabaryty brali 2x w roku, pozniej raz, a teraz sobie sam dostarcz. Opony tez kiedys odbierali do 4szt raz w roku z przed posesji. Tak to wyglada jak jest jedna firma na kilka gmin i nie ma komu do przetargu startowac :)
  • Odpowiedz
@Tatiagla: ceny tez podniesli i tu info prosto od pracownika gminy. Gmina placila ryczaltem za smieci ale wojt stwierdzil, ze sie to nie oplaca przeciez to zaczeli wszystko wazyc. I wyszlo, ze trzeba placic srednio 3x wiecej niz na ryczalcie XD
  • Odpowiedz
@Voyo: w dolnośląskim właśnie gmina też zrezygnowała z odbioru gabarytów, bo pieniędzy niby brak, ale inwestycje pokroju budowy krytego basenu i później jego utrzymania aby mogło z niego skorzystać około tysiąca mieszkańców tej miejscowości i od czasu do czasu z miejscowości okolicznych są w porządku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak gdyby PSZOK robił mi taki numer, że miałbym do oddania tylko jedną oponę, to powiedziałbym, że
  • Odpowiedz
oraz to że ludziom po prostu nie chce się bawić z takimi odpadami, podobnie jest z sytuacją gdy ktoś czyści piwnicę starego domu i musi się nagle pozbyć 100 słoików z przetworami. Tego też pszok Ci raczej nie przyjmie i będziesz musiał każdy słoik odkręcać, zawartość wrzucać do bio, słoiki do szkła a nakrętki do frakcji plastik+metal


@blogger: No niestety sortowanie i utylizacja odpadów to jest czyjaś praca.
Jak tobie
  • Odpowiedz
Jak się będą plumkać, to powiedz, że przecież płacisz niemałe pieniądze za wywóz odpadów i za to, że oni je przetworzą.


@Tatiagla: Płacisz za wywóz odpadów komunalnych z gospodarstwa domowego. Nie mają obowiązku przyjmować wszystkich odpadów.
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: no to bierze się darmowe worki na gruz i to zabiorą, za resztę nadmiarowych trzeba zapłacić zamawiając kontener. PSZOK działa w ramach firmy, która wywozi śmieci, więc i tak wszystko co zabiorą od ludzi przechodzi przez system wagowy w punkcie odbioru odpadów.
  • Odpowiedz
darmowe worki na gruz


@Tatiagla: Zależy od gminy, u mnie nie ma czegoś takiego - trzeba zawieźć osobiście. Poza tym zapewne w tych workach ma być posortowany gruz a nie zmieszane ze styropianem, folią, papą i czym tam jeszcze.
  • Odpowiedz
no tak bo ten gruzik bez steropianu odrazu jedzie do wujka cioci na kruszarkę a potem na drogi sprzedane ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Trueslap36: Dzięki temu możesz go za darmo się pozbyć, a nie za to płacić.

Tak samo reszta posegregowanych odpadów. Jeżeli jest w gminie albo okolicy firma, co to weźmie za darmo, to na PSZOK ci przyjmą (chociaż nie jest to odpad komunalny). Na
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: to powiem tak, że jak chciałem wywieźć ziemię, normalną ziemię, to na stronie PSZOK niby było, że odbierają, a jak przyjechałem to powiedzieli, że nie przyjmą i #!$%@?. Skierowali mnie do innego, który przyjmuje, tamci też powiedzieli, że nie i skierowali do tego pierwszego xD I co im zrobisz? Nic.
  • Odpowiedz
@patatier: musi być posortowany, jak nie jest to będziesz z tymi workami wracał z powrotem do domu.

To że poszczególne PSZOK przyjmują gruz czy styropian czy złom czy cokolwiek innego co nie jest zwykłym odpadem z codziennego życia gospodarstwa domowego, to jest ich dobra wola. Po prostu dogadali się z jakąś firmą, że weźmie ona taki typ odpadów, pod warunkiem że są posortowane i są pośrednikiem pomiędzy mieszkańcem gminy a
  • Odpowiedz