Wpis z mikrobloga

No i fajnie. Dzwonili do mnie z pracy ze od dzisiaj do piątku mam wolne. Czyli w tym tygodniu pracowałem dwa dni. W poprzednim trzy a w jeszcze poprzednim tez trzy.

Kołchoz w hamburgu gdzie kolega pracuje wstrzymuje produkcje bo gaz za drogi.

BASF w ludwigshafen jezeli będzie dostawał 30% mniej gazu musi wstrzymać cała produkcje.

A nie mamy nawet września.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szczerze? To nie wiem co robić.

#niemcy #pracbaza #emigracja
Pobierz M83_ - No i fajnie. Dzwonili do mnie z pracy ze od dzisiaj do piątku mam wolne. Czyli...
źródło: comment_1659530869Ib3TvOdotqv2h5hxDrQIZF.jpg
  • 18
@humun: Znajoma mojej matki w Polsce pracuje od 30 lat w firmie gdzie ciagle mieli trzy zmiany. Ostatnio jest tylko jedna zmiana. Ludzie robiący w papierach za biurkiem nie zdają sobie sprawy w jakiej dupie jesteśmy.
@M83_: no to jest trudne pytanie. jesli sie zapowiada na sytuacje tymczasowa i finansowo nie masz parcia to mozna sobie tak powegetowac kilka miesiecy. chyba potrafisz sobie znalezc jakies hobby, zajecie, cos co sprawia radosc i jest niezalezne od kasy.
albo zmieniaj prace, ogloszen jest #!$%@? i jeszcze wiecej. chociazby lotniska szukaja aktualnie na gwalt.
@Cogdziejak: Co miałeś na myśli praca na lotnisku? Moj kolega skończył ausbildung na pilota akurat jak wybuchła korona i raczej ci powiem ze nie mógł znaleść pracy jako swiezak sadze ze nadal pracuje na magazynie.
@M83_ ale ja zdaje sobie sprawę że jako inżynier od przekładania papieru z miejsca w miejsce jestem w dupie bo każdy zakład w mojej działce samochodowej leci albo na gazie albo na prądzie i to w kosmicznych ilościach. Co prawda nie ta skala co BASF ale jednak. A żadnej roboty na w razie "w" nie widzę zwłaszcza że z przeprowadzka odpada, to tak średnio cała rodzinę gdzieś targać
@Cogdziejak: Podeśle koledze ale widzę ze większość to ausbildung. Ja nie mieszkam w hamburgu tylko w najlepszym mieście w de. Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi pozdrawiam.