Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pwc #big4 #korposwiat #korpo #pracbaza #praca
Pomimo wysokiej inflacji PWC oferuje w regionie dla A1 w audycie jakieś marne ~5600 brutto.
Lepiej dać sobie spokój czy da się coś wskórać odrzuceniem oferty? A może planują jakieś wyrównanie inflacyjne od października? Bo trochę śmiesznie to brzmi.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ea3baf06a5ab4640a4e8d3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 41
OP: @bartoromeo: Specjalista/asystent. Od razu na okres bezterminowy.

@Nolej: No to co wszyscy chyba, czyli Excela, angielski i rachunę. Jednak ta stawka to jest chyba zeszłoroczna, bez dobijającej do 20% inflacji. Liczyłem na co najmniej 6000 i tyle raczej ludzie podawali jako orientacyjne minimum. Nie wiem, czy mordowania się opłaca za taką stawkę.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@Dolan: No ja np. aplikowałem, bo liczyłem na chociaż te 6000 brutto, a zaproponowali mi mniej więcej tyle, co w tym poście.
Zamiast tego są jakieś inne bonusy typu 500 zł na lekarza, byleby nie dać ci tego do ręki :D
@Nolej: Duże to chyba spore niedoszacowanie XD

Mnie to nawet pominęli ten test z angielskiego, bo stwierdzili, że szkoda czasu, skoro wpisałem sobie C1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potem miałem rozmowę online 20 minut i przyklepali to na następny dzień. Nawet nie pytali specjalnie o Excela, a pytania z rachunkowości to podstawy podstaw z pierwszego wyniku w Google.

Cała rekrutacja wraz z wynikiem trwała 72h, ale co
@AnonimoweMirkoWyznania:

Jest im w ogóle sens wypunktować, że na ten rok to jakby mało?

Nie wiem jakie są stawki w audycie i ile możesz dostać, ale "punktowanie" to nigdy nie jest dobry pomysł. Powiedz że masz inną ofertę za x, ale bardzo chciałbyś pracować właśnie w PWC i spytaj czy wyrównają ¯\_(ツ)_/¯
@chinski_pierozek: To nawet brzmi wiarygodnie, skoro nawet tutaj w innych firmach BIG4 podawali wyższe stawki na region. Między innymi dlatego sam też aplikowałem xD

Ale też dziwne, że mimo innych warunków rynkowych proponują stawkę sprzed roku. Chyba tylko studenci się na to godzą.
@AnonimoweMirkoWyznania: > Specjalista/asystent. Od razu na okres bezterminowy.

Jaki specjalista XD
Ile byś oczekiwał na entry level(czyli dla ludzi bez doświadczenia, swiezo po studiach) w pracy w której kompletnie nic poza podstawami rachunkowości i angielskiego nie trzeba umieć?

Po dwóch latach masz 12k i wtedy możesz powiedzieć że jesteś jakimś „specjalista” a nie na a1.
OP: > Opie, PwC w regionie w zeszłym roku dawało 6k, teraz pewnie jest 7k, jesteś pewien, że do core audytu składałeś?

Składałem do zwykłego PWC na audyt finansowy. To nie jest SDC. No i taką stawkę podał mi HR.
Na początku aż pomyślałem, że może odwrotnie wpisali 6 i 5, ale wszędzie mam wytłuszczone mniej.
Nie wiem, dziwnie mała jest ta liczba. Na mój region podawali ~6500, a nie mam