Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
638 243 + 62 = 638 305

Bieszczady są spoko, bo są Bieszczadami,
Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie.

Taki sobie bieszczadzki #rowerowyrownik z wczoraj. Pogoda na rower wręcz idealna – nie za gorąco, a zarazem rześko jeszcze po tym deszczu z dnia poprzedniego. I chyba dzięki temu też niemal absolutny brak much, gzów, komarów i wszelkiego fruwającego syfu, który mnie osobiście na wycieczkach triggeruje najbardziej, że prawie dostaję białej...

Start z Kalnicy, drogą na Wietnam, a następnie stokówką 22 km do Majdanu. Tam też (nieplanowane) spotkanie z kolejką wąskotorową, powracającą akurat z Przysłupia (pic rel w komentarzu). Potem już do Roztok Górnych, a dalej wspinaczka na Kiczerkę i zjazd z niej do wysiedlonej wsi Solinka. W Solince szybka wizyta na starym łemkowskim cmentarzu i powrót do Majdanu, lecz nie przez Roztoki, a tym razem ścieżką przez Żubracze. Z Majdanu powrót do Kalnicy tą samą stokówką w stronę Smereka.

Stokówkowe błoto na łydkach w ilościach imponujących to argument ostateczny, by zaliczyć tę wycieczkę w poczet udanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serdecznie polecam!

moby22 aka Gordon Shumway
Aplikant adwokacki

@ WRB - Wolna Republika Bieszczadzka

Sent from my iPhone



#bieszczady #gory #rower #turystyka no i oczywiście jedyny w swoim rodzaju owczarek bieszczadzki aka #smiesznypiesek w komentarzu
Pobierz
źródło: comment_1659524318p0ZFFTWoYM3H9QzURXNip0.jpg
  • 14
jeszcze cztery dni mi pozostały do ponownego spotkania z winem Bieszczady


@czepoI: Cóż mogę powiedzieć, żeby było dyplomatycznie... Absolutnie Ci nie zazdroszczę, ale też w pełni rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czepoI: Artefakt ten posłużył mi wyłącznie do zdjęcia. Kontaktu z samym winem nie mam od czasów romantycznej swej, więc i niezbyt mądrej, odległej młodości xD

BTW, to "wino" nie ma już zbyt wiele wspólnego z oryginalnym winem "Bieszczady", produkowanym swego czasu przez Pektowin Jasło. Teraz to zupełnie inny producent (chyba gdzieś z okolic Sandomierza) i inne walory smakowe, jak powiadają koneserzy tej pryty. Została tylko etykieta i trójnogi miś na niej.