Wpis z mikrobloga

kolejne #tsla +1 właśnie się zadziało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapytacie: no ale to chyba wczoraj? Bo przecież NASDAQ jeszcze zamknięty...

No niby tak, ale dzisiaj pierwszy raz miałem okazję skorzystać z zakupu na PreMarkecie, za pomocą opcji Outside Regular Trading Hours na #interactivebrokers

Generalnie cieszę się bardzo, bo możliwość kupna/sprzedaży poza normalnymi godzinami, daje moim zdaniem dużo dodatkowych możliwości.

Tym bardziej z moim setupem, gdzie z ING wysłałem rano po 9:00 pieniądzę do Aion banku (doszły jakoś w 2 godzinki), tam po kursie bankowym zmieniam sobie bez opłat złotówki na USD, po czym wysyłam USD do Interactive Brokers, gdzie pieniądze doszły jakoś w godzinę.

Zanim giełda w USA się otrzowyła, zdąrzyłem zrobić wszystko, co potrzebowałem :)

Nadal może to nie jest to co w #kryptowaluty, gdzie giełdy chodzą 24/7, niemniej jednak w praktyce, rzadko kiedy polskie giełdy mi przyjmowały depozyt tak szybko. Więc jestem dość zadowolony :)


#gielda #nasdaq #januszeinwestowania
Pobierz anonimowyprogramista - kolejne #tsla +1 właśnie się zadziało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapytacie...
źródło: comment_1659523782tl1aZzmIHcfn08LMIJmf7q.jpg
  • 4
@mat53: Aion bank (nie mylić z Alior bank), ma darmowe przelewy zagraniczne. Natomiast jest opłata miesięczna za konto, 19,99zł (w planie podstawowym, "Light").

Konto jest jednak darmowe, jeżeli na koncie oszczędnościowym trzymasz min. 5000zł, co też tam czynie. Tamto konto oszczędnościowe mają oprocentowane na 5%. Najlepsze konta oszczędnościowe mają obecnie 6,5-7%, więc koszt alternatywny to 2% z 5000 w skali roku. To daje 100zł na rok, albo 8,33zł kosztu alternatywnego miesięcznie