Wpis z mikrobloga

Postanowiłem rzucić pracę na etacie i pójść w handel internetowy. Do tej pory jedyna styczność z nim, to sprzedane kilka przedmiotów na Olx, Allegro, Vintage itp.
Szukam osób, które w tym siedzą i szukają pracownika/stażysty/pomocnika/praktykanta. Chciałbym zobaczyć jak wygląda od środka handel na większą skalę, współpraca z klientem i cały system od wystawienia towaru w sklepie, obsługę zamówień, zwrotów, itp. Ktoś pomoże?
#ecommerce #sklepinternetowy #sklepyinternetowe #wlasnafirma #handel #firma
  • 8
@inko-gnito: a masz pomysł co chcesz sprzedawać? Produkty czy usługi?

Ja zacząłem razem z kobieta e com sklep w UK. Na początku popełniłem mnóstwo błędów, trochę kasy poleciało ale coś się nauczyłem to moje. Później znalazłem prace w e com start upie, z którego pożyczyłem kilka pomysłów ale najwiecej i tak nauczylem się sam.
@inko-gnito:
To była po prostu naturalna ewolucja w stronę dobrze rozwiniętego sklepu. Podstawowym błędem było wybranie buildera typu Wix, później postawiłem sklep na Woo. Brak wiedzy na temat SEO, slabe zdjęcia produktowe, marnowanie pieniędzy na GAda czy FBAds nie rozumiejąc jak to wszystko działa, brak elementarnej wiedzy ja temat e-mail marketingu itp. Tak naprawdę w sklepie e com najważniejsze jest to co sprzedajesz + sprawny marketing. Najlepiej jest znaleźć nisze na
@cranberry250: Nawet ten najbardziej wkurzający klient, kiedy się ma do niego odpowiednie podejscie moze zostać takim który zwiększy Twoje LTV wiec o klientów trzeba dbać, nawet o tych których się nie lubi.