Wpis z mikrobloga

Na dachu mojego budynku pewna sieć telefoniczna chce zainstalować stację wzmacniającą sygnał, a ja mieszkam na ostatnim piętrze (ʘʘ).

Mirabelki & Mirki - co to za ustrojstwo, jak to wygląda i czy może mieć jakikolwiek negatywny wpływ na nasze codzienne życie / zdrowie, funkcjonowanie sprzętów / wstaw cokolwiek?

Tylko proszę o odpowiedzi naukowych wykopków, a nie jakieś szurstwo bojące się 5G.

#nauka #fizyka #zdrowie #technologia #telekomunikacja #kiciochpyta
  • 22
@mala_rybka: pytanie brzmi, co masz za Internet :P Nie wpłynie to na Wi-Fi, gdyż to są inne częstotliwości.

Istnieje szansa, że jeżeli to jest nadajnik akurat twojego operatora sieci komórkowej, to nie będziesz mogła czerpać korzyści, bo nie będziesz w zasięgu, a będziesz w "cieniu".
@patrolez: to mój operator, sieć wi-fi. Chcą nam zapłacić więc trochę się napaliłam, ale jeśli miałoby to wpłynąć negatywnie na Internet...

Korzyści nie muszę czerpać, bo jest spoko. Byle nie było gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@mala_rybka: niestety nie wiem jak funkcjonują operatorzy Wi-Fi i jakie mają wytyczne, czy obowiązki rejestrowania działalności, czy np. może mieć inne limity mocy.

W każdym razie operator będzie używał częstotliwości, której ty używasz w swoich AP, to już pogorszenie się Wi-Fi możesz odczuć.
@mala_rybka: Pytanie też, czy korzystasz ze swojego Wi-Fi do strumieniowania treści 4K/8K, czy może do 1080p, czy może jednak głównie do portali ze śmiesznymi obrazkami :P

Prawdopodobnie przejście na Wi-Fi 6, na 5 GHz będzie dobrym pomysłem, jeżeli faktycznie miałabyś problemy z Wi-Fi, a np. używasz standardu na częstotliwości 2,4 GHz.
@mala_rybka: zainteresuj się komu ta firma będzie płaciła za dzierżawę. W przeszłości ludzie za grosze wynajmowali dachy i dalej podnajmowali firmom telekomunikacyjnym już za gruby hajs. Jeżeli pieniądze trafią bezpośrednio do mieszkańców/wspólnoty to będziecie mieli na remonty i inwestycje w budynek.