Wpis z mikrobloga

Różowa była u #dermatologia po receptę na #izotek, jednakże dermatolog trochę ją przygniotła wymagianiami aby mogła jej w ogóle ten lek przepisać. Międzi innymi:

* ciągłe branie antykoncepcji hormonalnej
* co miesiąc test ciążowy oraz raportowanie jego wyniku to dermatolog
* kontrolne badania krwi co 3 miesiące - parametry wątrobowe
* Zakaz zabiegów na twarz/dziar
Było tam ich jeszcze kilka ale to mniejsze pierdoły.

Bardziej chodzi nam o to ciągłe raportowanie testu ciążowego. Brzmi to absurdalnie w #!$%@?. Dodatkowo różowa musiałaby podpisać jakąś zgodę na ten izotek że w razie czego dermatolog nie jest niczemu winna.

Mam więc pytanie do #rozowepaski biorące #izotek - u was były takie same wymagania czy to akurat ta dermatolog? Długo trwała u was kuracja?
#tradzik
  • 60
@KacapRemover: Izotretynoina jest teratogenna, cieszcie się z tego podejścia i pilnujcie się bardzo żeby nie zajść w ciąże w trakcie leczenia. Ma tez duży wpływ na wątrobę i czasami wręcz konieczne jest odstawienie leku ze względu na wzrost parametrów wątrobowych po stosowaniu izoteku stad kontrola co 3 miesiące. To jest bardzo skuteczny preparat ale sama ulotka z efektami ubocznymi jest ogromna. Jeśli chodzi o leczenie trądziku to największy kaliber. Nie wolno
@KacapRemover: Oczywiście, należy podpisać, iż ma się świadomość ze izotek deformuje płód. Jeżeli chodzi o tabletki anty powiedziałam swojej pani dermatolog, ze nie mam w planach ich brać - dokładnie tak samo jak nie mam w planach zachodzić w ciąże i nie zachodzę od lat. Na szczęście trafiłam na kobietę, która absolutnie się przy tym nie upierała. Powiedziała także „a co maja zrobić kobiety, ktore nie mogą brać hormonów ze względu
@KacapRemover: Niech dziewczyna pamięta o nawilżaniu skory, mogą pojawić się kłopoty ze snem a także baaaardzo powszechne jest ogólne rozdrażnienie. Niektórym także wypadają włosy, ale wtedy przeważnie wystarczy zmniejszyć dawkę i jest lepiej. Tylko wydłuża się kuracja.
@theystalkedmeb4: nie miałeś żadnych nawrotów? Ja podczas kuracji izotekiem miałem twarz jak u dziecka, idealnie gładka, zero przetłuszczania, zero wyprysków. Skórą głowy to samo, zero przetłuszczania, jakbym nie umył głowy przez tydzien to pewnie by włosy wyglądały tak samo (i tak myłem codziennie) a teraz 2 lata od skończonej kuracji to widze, że włosy mi się znowu troche przetłuszczają, twarz też lekko, czasami jaki syfek wyskoczy. W każdym razie nie jest
Mam więc pytanie do #rozowepaski biorące #izotek - u was były takie same wymagania czy to akurat ta dermatolog?


@KacapRemover: moja różowa nie musiała brać tabsów, ale to dlatego, że nikogo nie miała i dermatolog jej uwierzyła. Jak się poznaliśmy to skończyła brać izotek. Reszta wymagań identyczna
@KacapRemover: człowieku ten lek to jest trutka, którą wprowadzasz do organizmu i musisz kontrolować czy jesteś w stanie ją udźwignąć, wiem, bo sam stosowałem, ciesz się, że ten dermatolog jest odpowiedzialny, a nie się pultasz, że każe badania robić xD