Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #bekazpodludzi #rodzina #dzieci
Kurde czy tylko ja to tak odbieram, że idziemy w jakimś złym kierunku?
Mam 32 lata.
I dopiero teraz się zdecydowaliśmy na dziecko z żoną -a bo praca, a najpierw trzeba uzbierać na mieszkanie, a jesteśmy po ślubie 6 lat.

Ludzie dawniej jak mieli 25 lat to już mieli 4 dzieci.
Tak sam rówieśnicy z mojej klasy.

Mamy grupę na fejsie, i tylko 3 osoby na 29 ludzi ma dzieci.
I jak sobie tak siedze wieczorem i myślę, to jest mi trochę smutno, że tak późno się zdecydowaliśmy na 1 dziecko, a jeszcze chcemy co najmniej 1.
Jak moje dziecko bedzie miało 18 lat to ja będe starym dziadem i pewnie niedożyje jego ślubu, wnuka itp.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e8c838d068bbe89beede75
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 27
NagiPlantator: @shiverr: myslenie zyczeniowe. Wyjdz na ulice, prakycznie wszyscy ludzie po 40 juz wygladaja jak jakby czekali tylko na smierc. bebzony zniszczona stara cera bolace plecy a ty piszesz, ze 50 latek moze byc zdrowym sprawnym czlowiekiem.
@ImYourPastClaire: rodzicielstwo tuz po 30 to jeszcze nie jest jakis dramat. Moi zrobili mnie gdy mieli 41 lat ojciec i 40 matka. Praktycznie od zawsze czułem sie jakbym był wychowywany przez dziadków.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zdziadzienie nie ma nic do wieku, możesz być dziadem w wieku 30 lat i możesz nie być nim w wieku 70 lat. U nas generalnie edukacja trwa za długo, w wieku 25 lat to jesteś świeżo po studiach lub nawet nie, kto normalny chce wtedy dziecko?
@AnonimoweMirkoWyznania: To nie jest zły kierunek po prostu ludzie są mądrzejsi, nie nazwałabym wygodą tego że ktoś nie chce się decydować na dziecko nie mając dobrej pracy czy mieszkania xD potem właśnie takie gamonie „jakoś to będzie” siedzą pół życia dziecka na emigracji i żrą chleb tostowy i zupki chińskie byleby Brajan miał godne życie. To już lepiej poczekać pare lat, ustabilizować się i wtedy zmajstrować kaszojada
@AnonimoweMirkoWyznania: Lepiej późno ale mieć świadomość, że jesteś jako tako (nigdy się nie jest w 100%) gotów na jego przyjście i możesz mu zapewnić hobby, dzielić pasje, edukacje. Gdybyś podjął się tego wcześniej to zamiast wspaniałego dziecinstwa i kochającego ojca wasze dzieci mogłyby trafić na wasze problemy finansowe, frustracje, poczucie waszego niespełnienia się (zawodowo czy też jakieś podróże).