Wpis z mikrobloga

@ElefantKatona: @RaghNaarRoog:

Pokażcie mi prezydenta w Polsce, który działał "tak jak powinien zachowywać się prezydent" i grał przeciwko swojemu ugrupowaniu wetując to co złe? Nie ma. Nawet mnie zdziwiło że Duda jednak coś tam wetował PISowi, pytanie tylko czy to nie było ustawione.

Prezydent w Polsce czy się to komuś podoba czy nie, w praktyce odpowiada za podpisywanie tego co mu jego partia podrzuci, i na ładnym reprezentowaniu kraju. Czasem
@RafDan:
Wetowanie to jedno, ale nie wszystko. Są jeszcze inne kwestie które leżą w kompetencji prezydenta i na przykład ów brał czynny udział w legislacyjnej sraczce która nas obecnie dopadła. Wiadomo, że nie ma u nas takiej władzy jak w US czy Francji, ale wciąż wiele złego mógł zatrzymać, a tego nie zrobił. I to, że to złe powodowała jego własna partia nie zmienia tego faktu.
I to, że to złe powodowała jego własna partia nie zmienia tego faktu.


@RaghNaarRoog: W teorii tak, w praktyce nie. Dlatego zapytałem żebyś wskazał prezydenta który właśnie blokował te "złe" rzeczy dla Polski wbrew woli swojej partii. Myślę że takiego nie ma - widać to po ilości wet i tego co przeszło a nie powinno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Grooveer: czy ja wiem czy Putin chce Polskę i kraje bałtyckie? Jemu bardziej zależy na Gruzji Kazachstanie i tych państwach byłeś USRR.polske to może co najwyżej rozdupcyc i tyle. Jemu nie potrzebne są kłopoty i życie z Polakami. XD
@Grooveer: noo taaaaak, gdyby nie Ukraina to putin byl by dzis w Lizbonie. Polsce i kraja bałtyckim nic nie grozi.Putin nigdy nie podniesie reki na NATO. Mała Litwa otwarcie pluła ruskim w morde i co zrobil? Nic. Putin moze sobie mieszac na Ukrainie i Mołdawi, nie u nas. U nas moze miec "macki" w postaci przygłupów z konfy. I tyle moze...