Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mureny, bo ja już tyle lat żyję na tym łez padole, a nigdy nie leciałem samolotem. Jak to w ogóle działa? Tak jak na filmach, że trzeba przyjść parę godzin przed wylotem, żeby zrobić odprawę i dopiero wejść do samolotu? Co to w ogóle jest ta odprawa? na czym ona polega? Jak jest z bagażami? Podręczny mogę sobie wziąć i schować w schowku nad głową, a resztę mam nadać? One lecą tym samym samolotem? Na stronach przewoźników lotniczych nie widzę instrukcji dla takich co nic nie wiedzą, tylko dla takich co już wiedzą.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #samoloty #loty #linielotnicze

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e7d40618ba22e41122d70a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: masz bagaz podreczny albo podreczny i nadawany
idziesz na lotnisko, sa tam stanowiska nadawania bagazu i odprawy
patrzysz na tablice odlotow, znajdujesz swoj lot i tam jest naisane do jakiego stanowiska podejsc
podchodzisz, nadajesz bagaz, dostajesz kawalek papierka i karte pokladowa
przechodzisz przez kontrole dokumentow i kontrole bagazu podrecznego
poptem czekasz jak frajer 90 minut jak wszystko poszlo dobrze, jak nie to sie stresujesz ze mnostwo ludzi i nie zdazysz
OdległaFranca: odprawa to potwierdzenie Twojego biletu z dokumentem - wydanie boarding pass (upowaznia do wejscia do strefy lotniska z ktorej sie wylatuje, tej za kontrola osobista)
jezeli masz bagaz nadawany (20, 32 itp) to nadajesz na odprawie w okienku bagaz.
Jak masz bieda linie lub tylko podreczny to czesto jest odprawa online w appce i masz boarding pass na QR w telefonie.

roznych rzeczy nie mozna miec przy sobie ani w
Tak jak ci piszą przedmówcy, jak lecisz pierwszy raz to przyjedź 3h przed lotem. Ja np wczoraj leciałem ryianarem i mając tylko bagaż podręczny wystarczyło że przeszedłem przez kontrolę bezpieczeństwa co zajęło 15min i resztę czasu czekałem sobie na wejscie na poklad, co najlepsze tak wlasciciwie nigdzie mi dowodu nie sprawdzali tylko kodzik z aplikacji na telefonie xd