Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: mecz został zgłoszony na mniejszą ilość, ponieważ chciano zaoszczędzić okolice minimalnej krajowej (netto) na ochronie :) Około 2500 pln, na tyle wyceniono 1000 kibiców.

Na mecz wybrałem się grupą czterech osób, licząc ze mną, które się odbiły od bramek. Do tego idąc od placu zamkowego ustaliliśmy, że już za mało czasu i zamiast jeść kupimy sobie giętą i zjemy na stadionie. Podaje wiec zakupy pewne, w sensie ustalone na długo przed bramą stadionu.

3x 40 za bilet = 120 PLN (ja miałem karnet to się nie liczę)
12x3 za giętą = 36 PLN
4x8 za napoje = 32 PLN

Do tego rozważałem szklanki do piwa z logo, ale go nie dopisuję, bo wahałem się. Cena w sklepie 29,90.

Reasumując, klub stracił pewne 188 PLN na tym że zabrakło biletów dla 3 osób, a możliwie i 218 PLN.

Reasumując tylko moja czwórka, by zwróciła klubowi około 8-10% kosztów wpuszczenia 1000 kibiców extra. Ciekawe ile takich dwójek, trójek i czwórek jak moja nie weszło przez to debilne ograniczenie.

Ciekawostka: 2500 PLN przekłada się na 62.5 biletu kupionego w kasie (po 40 PLN), lub 83,3 biletu kupionego przez internet. Idąc dalej to 12.5 biletu VIP kupionego w kasie, i 16,66 biletu zakupionego online. Wszystko przy założeniu że te osoby by nie kupiły niczego oprócz biletu, a kto chodzi na Polonię ten wie, że albo kupujesz giętą przed meczem, albo się spóźniasz na drugą połowę, bo jest dużo na nią chętnych.

No brawo #!$%@?, a mogłem sobie pojechać do Kielc i obejrzeć za 30 pln ekstraklasę, to mi się zachciało kibicować Polonii.

Aha, a na trybunie śmierdziało kompostem, znaczy skoszoną zakiszoną trawą. Brawo #!$%@?, tylko pogratulować.

#poloniawarszawa
  • 4
@ocho96: Właśnie jak przyszedłem na mecz to od razu zastanawiałem się co tak śmierdzi, dzięki za wyjaśnienie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do liczby kibiców to oczywistym jest że klub zarabia na liczbie kibiców. Nie ma takiej możliwości, żeby klub wpuszczając więcej kibiców zarobił mniej.

Nawet sam Greg mówił o tym, że podstawowy niezrealizowany cel w ubiegłym sezonie to frekwencja: celem było średnio 1500 widzów na mecz,
@rudy_karzel: Mhm wyciągną wnioski. Pod postem Ultras Enigmy komentarz Grega pokazuje jego podejście. My coś robimy może #!$%@? ale kto robi dobrze, a wy jesteście niewdzięczni XD
@szwedes: Dla Grega - to moja prywatna opinia - nie do końca dociera, że piłka w Polsce to nie zarządzanie Barceloną że mu przyjdzie 90 tysięcy co mecz i niektórzy co przejechali pół świata będą na gówno mówić papu, byleby tylko być częścią widowiska.

Mam wrażenie, że do niego też nie dociera, że to nie jest korpo, gdzie będzie ustalał kulturę pracę, jakieś złote kodeksy, i gdzie wszyscy będą się do