Wpis z mikrobloga

@dziara1429: nie mówię o tym konkretnym miejscu. ale rowerzyści nie biorą pod uwagę tego, że np jeśli jest ścieżka rowerowa wzdłuż pasów prostopadle do jezdni, to oni nie mają pierwszeństwa.

bo mieszkaniec miasta kierujący samochodem musi ustąpić pierwszeństwa tylko, gdy skręca w drogę poprzeczną.

do tego rowerzysta ma obowiązek zjechać maksymalnie na prawą stronę drogi, aby ułatwić wyprzedzanie kierującemu. tego też nie wiedzą. takich sytuacji są setki.
@tellet: ale to działa w obie strony niestety. we mnie jeden przywalił na przejeździe rowerowym, bo był idiota święcie przekonany, że ma pierwszeństwo. a nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i wgniecenie i szybę musiałem wymienić. sąd orzekł odszkodowanie, ale nie dało się z kmiota ściągnąć. leżał w szpitalu ¯\_(ツ)_/¯ i szczerze odpuściłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drzamich lepiej by chyba było jakby w Polsce robili ścieżki rowerowe tak, że robią szerszą drogę asfaltową przeznaczoną dla aut i na jej skraju wydziela się pas dla rowerów. W Holandii tak chyba robią

@kuzyn97: w wielu miejscach tak właśnie robią, ale jest też bardzo dużo normalnych ścieżek takich jak u nas
ale i tak najważniejsze co tam jest ogarnięte to przepisy, do tej pory nie jestem w stanie zrozumieć jak
@El_Trufel: tzn no tak, ja nie jestem za pedalarzami. po prostu trochę ich rozumiem. sam jeździłem na rowerze kiedyś i wiem, jakie to #!$%@?ące. no i jak nie miałem gdzie zaparkować, to czasami sam się ładowałem tam, gdzie nie powinienem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nova24: @ekof23342234wff: stąd właśnie się bierze problem rowerzystów na ulicy, że infrastruktura jest taka jak na zdjęciu i wśród osób które popierają taka infrastrukture znajdują się tak ograniczone osoby jak wy. Rowery na ulicy to problem tak samo jak taka #!$%@? nawierzchnia przez którą nie da się przejechać rowerem z wąskimi oponami. Więc popierając takie gówno jednocześnie sami się przyczyniacie że jest więcej wam przeszkadzających rowerów na ulicy. @zenonzchorzowa1:
i to jest właśnie powód wzajemnego #!$%@? się polaków. po takim czymś nie da się sensownie jeździć, potem rowerzysta zjeżdża na ulicę i #!$%@? kierowca każe mu spadać bo ma przecież ścieżkę. jeden i drugi ma rację.


@manjan: czyli kierowca może zjeżdżać na ścieżkę dla rowerów jak na jezdni są dziury?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drzamich: co miał na celu? Opcje są trzy:
1. Chciał się pochwalić swoim upośledzeniem
2. Chciał zmusić rowerzystów do jazdy po ulicy i #!$%@? kierowców
3. Chciał pokazać rodzinie, że umie cokolwiek poza moderowaniem Wykopu
Rowery na ulicy to problem tak samo jak taka #!$%@? nawierzchnia przez którą nie da się przejechać rowerem z wąskimi oponami. Więc popierając takie gówno jednocześnie sami się przyczyniacie że jest więcej wam przeszkadzających rowerów na ulicy.


@v1vAz: od bierdolta sie od nas i od naszych rowerów z oponami tak cienkimi i wąskimi, że możemy zostać kalekami przez małą gałązkę i od nas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trtrtrtr: xD aż żal komentować. DLACZEGO WSZYSCY NIE JEZDZIMY TERENOWKAMI PRZECIEŻ SĄ BARDZIEJ PRAKTYCZNE. Wiesz że rowery są różne i mają różne zastosowania i inaczej trochę współpracują w zależności od oporów toczenia, pozycji siedzenia it'd?
Wiesz że rowery są różne i mają różne zastosowania


@v1vAz: To może jeździj takim rowerem który nadaje się do jeżdżenia po mieście? A nie bierzesz coś co powinno jeździć tylko po torze i marudzisz że Ci drogi nie zrobią idealnie równej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CREATE_USER: jeżdżę takim rowerem i jednocześnie usprawiedliwiam tak znienawidzonych przez kierowców pedalarzy, którzy jak Cię pewnie zaskoczę też dojeżdżają do domów, przez co jeżdżą po ulicach
@Zefir_Zdobywca:
Chyba nigdy rolek na nogach nie miałeś. Takie coś to najgorsza nawierzchnia jaka może spotkać rolkarza w mieście.

Trzeba przechodzić albo próbować przejechać na większej prędkości i modlić się, żeby tylko po środku nie było gdzieś brakującej kostki.