Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@omicronns: to zależy. eizualnie ładne, wykonanie też dobre ale silniki podobno spalają niewspółmiernie dużo w porównaniu do innych marek w tym samym segmencie. Do tego mi np. w Volvo kompletnie nie odpowiada środek i cały ten system multimedialny. Najlepiej idź do salonu i się przejedź oraz poklikaj w tym systemie.
@omicronns: T6 ma turbo i kompresor, to będzie mocno wyżyłowany silnik - pytanie czy o niego dbano. Poza tym niektóre sztuki miewają problemy z wibracjami, ale tu są bardzo różne opinie i info nt. naprawy. A tak to bardzo ładne auta, system Sensus działa sprawnie (menu itd. zasuwa lepiej niż CLA 45s+), fotele wygodne, wentylacja skór ekstra, masaże całkiem spoczko, tempomat adaptacyjny jest dobry, automat do kierowania (tj. system wykrywa pas
@omicronns: W mieście pewnie tak, na trasie nie, ale nie znam dokładnych porównań. Spodziewałbym się różnicy w typowej jeździe w korkach - w tych Bx silniczek elektryczny rusza autem zanim jeszcze spalinowy się odpali (czy też - w trakcie odpalania spalinowego).

Btw. Śmiać mi się chce jak czytam że infotainment Sensusa jest zły xD Żeby wszystkie systemy na rynku były tak responsywne :) Największa wada to że nie rzuca Google mapy
@omicronns: Bo może się konkretnie posypać i będziesz przeklinał zakup przy codziennym użytkowaniu. Mam wrażenie, że Volvo z pierwszych lat po przejęciu przez Chińczyków były jeszcze w miarę solidne, ale później przy nowych modelach pogorszyła się wyraźnie jakość.
@omicronns: jeździłem T5 i T6 ale w V90 i S90 to na pewno nie można im odmówić apetytu na paliwo, ale za to bardzo przyjemnie się nimi jeździ . Przyspieszenie adekwatne do oczekiwań, T5 w V90 miałem wrażenie ze było po chipie jak na 250 km.
@omicronns: a co do eksploatacji, pamietam jak wchodziła nowa generacja tych Volvo to z samego początku padało wszystko co było związane z elektronika, klienci więcej jeździli autami zastepczymi jak swoimi . Jak dobrze pamietam chyba najczęściej wypadał system PowerPulse (?? Jak ktoś robi w Volvo to niech mnie poprawi) , potem miałem wrażenie ze poprawili elektronikę i zmniejszyła się liczba niezadowolonych klientów .
Natomiast faktycznie chyba bym nie wziął Volvo bez