Wpis z mikrobloga

@A_Duda: Foundation jest z d--y i polega jedynie na wkuciu formułek, nie wymaga aż tak dużo myślenia. Ale niestety jest wymagane żeby pójść na ISTQB TAE który już jest ciekawszy, bardziej praktyczny
  • Odpowiedz
@A_Duda: Nie zgodzę się ze jest niepotrzebny. Większość to absolutna podstawa żeby mieć ogólne pojęcie o testach, rodzajach, podejściach itd. Oczywiście są części mniej przydatne jak te spotkania sprawdzeniowe czy jak tam to się nazywa.

@pieknykwiatuszek: pytania się nie powtarzają raczej, są inne przykłady ale jak solidnie przerobisz sylabus to spokojnie ogarniesz
  • Odpowiedz
@bb89: > Większość to absolutna podstawa żeby mieć ogólne pojęcie o testach, rodzajach, podejściach itd

Które możesz zdobyć na blogach czy po prostu googlując. Może komuś kto się przebranżawia to coś pomaga.

@OrzechowyDzem: No tak, w ofertach wielokrotnie było, ale nikt mnie nigdy nie pytał czy mam, nawet jak na taką ofertę aplikowałem. Ale może to dlatego, że unikam betonowych korpo ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Tak, tak, ponad 8 lat expa jako QA automat i manual, łącznie jakoś 10 projektów/firm by się zebrało a co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bb89: No ale w tym rzecz, że to nawet nie jest cert dla certa XD
Papier dla papiera który nic nie daje i nawet jako papier toaletowy tak słabo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Uważaj jak chcesz. Ja na początku chciałem podejść i zrobić, właśnie jak byłem świeżakiem. Ale jak przystąpiłem do nauki to sam pomimo małej wiedzy wtedy stwierdziłem, że to jakiś żart. Na pracę nie narzekam. Nigdy nie miałem problemów bo nie miałem tego papierka. Osoba z papierkiem (nawet nie jednym bo któryś tam stopień miała) kiedyś mnie nawet wyśmiewała, ale wszystko wyszło w realnej pracy. Także takimi tylko moimi obserwacjami
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: No ale to trzeba szukać normalniejszych firm a nie mordoru. Zaczynałem nie jako stricte QA więc tego nikt nie wymagała po 1,5 roku mały ~30 osobowy softwarehouse z normalnym podejściem (no, może poza zarobkami) a nie januszex. A dalej na projektach jako samozatrudniony, ale potem to już się liczą umiejętności i portfolio a nie jakiś papierek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz